G.Saray'a büyük ikramiye çıktı!

İlk yarının son ya da başka bir ifadeyle yeni yılın ilk derbisinde Beşiktaş ile Galatasaray her bakımdan önemli, anlamlı ve de mesajlarla dolu bir mücadeleye çıktılar. İki takım içinde maç yarınlar adına, amaçlanan hedeflere varma adına büyük önem taşıyordu...
Ev sahibi durumundaki Beşiktaş aslında Galatasaray'a oranla maça biraz daha rahat çıktı.. Çünkü beraberlik avantajı Beşiktaş'ın elindeydi.Galatasaray 3 puanlık bir dezavantajla başladı maça. Olası bir mağlubiyet Galatasaray için hem moralsiz bir tatil hem de ikinci yarı için büyük sıkıntılar demekti.
Şunu da belirtelim, stat, mevsim, yol, hava şartları dikkate alındığında dün akşam Olimpiyat Stadının tribünlerinde hatırı sayılır bir seyirci topluluğu vardı. Beşiktaş seyircisnin desteğine rağmen aynen Galatasaray gibi maça kontrollü başladı.
Galatasaray sahaya bilinen ve beklenen on biriyle çıktı... Daha maçın başında çok net bir şekilde görüldü ki, 2 takımda öncelikle atmayı değil yememeyi tercih eder bir anlayışla mücadele etti... Koskoca ilk yarıda iki takım adınada bu da kaçar mı diyecek bir pozisyon olmadı... Görünüşte topa daha çok sahip olan baskılı gibi görünen Galatasaray olmasına karşın konuk ekibin ilk yarıda hiç korner atmaması, buna karşın Beşiktaş'ın 3 korner kullanması da dikkat çekiciydi.
İki takımda maç başladığı gibi bitsinde ağzımızın tadıyla tatile çıkalım dercesine ilk yarıyı noktaladı.. Galatasaray adına söylenmesi gereken bazı tesbitlerim var.. Eğer Galatasaray şampiyonluk yarışında var olmak istiyorsa mutlaka ara transferde çok iyi bir golcü takviyesi yapmak zorunda. Ayrıca defansada sağlam bir isim lazım..
Hava ve saha koşulları ile maçın genel durumu dikkate alındığında oynanan futbolu eleştirmek hakikaten biraz ağır hatta insafsızlık olur..
Galatasaray ikinci yarıya ilk devrede hiç atamadığı kornerlerden bir dakika içinde tam 3 tane kullandı ve nihayet sonuncusunda ve de 50.dakikada Melo ile 1-0 öne geçti..Gol durgun temposuz maça hareket getirdi.. Özellikle yenik duruma düşen Beşiktaş gol bulma adına inanılmaz bir şekilde gaza bastı, tempoyu yükseltti.. Ancak 60.dakikada Veli'nin kırmızı kart görmesiyle Beşiktaş 10 kişi kaldı. Buna rağmen Beşiktaş beraberliği yakalama adına bütün gayretini gösterdi. Bu arada Galatasaraylı futbolcuların anlamsız, gereksiz paslaşmaları, biraz da laubalı ciddiyetten uzak top kullanmaları oyunun iyice Galatasaray kalesine yıkılmasına neden oldu..
Beşiktaş aradığı golü bulamadı, yine derbi kazanamadı ve liderliği kaybetti.. Galatasaray ise pekte beklemediği bir anda golü buldu, maçı kazandı ve tatile moralli keyifli çıktı. Şunu da ilave edebiliriz sanki bu galbiyetle Galatasaray o meşhuur yılbaşı ikramiyesi var ya onu kazanmış oldu..

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE