Adem Yıldız
Adem Yıldız

SİL BAŞTAN,SİL BAŞTAN, BU SİSTEMSİZLİK NEREYE KADAR !

Saygıdeğer dostlarım,
Gündem her ne kadar spor ve futbolda yabancılaşma tartışması olsa da ,benim gündemim ise, bu anlamsız sistemsizlik ve pansuman tedavilerinden ne zaman vazgecilecek, onu merak ediyorum. Bu günkü yazıma başlarken can alıcı bir cümle kurmak İstiyorum. Tarih; bir gün bu memleketi sistemsizlik karmaşasına mahkum edenlerden mutlaka hesap soracaktır.
Değerli spor severler,geleceği emanet ettiğimiz gençler ve sporcu kardeşlerim, asla umutsuzluğa kapılmayın.Eger inanıyorsanız, bu sistemsizlik hengamesinden galip gelecek ve hesap soracak olanda sizlersiniz.
Ülkemizde; geçmişten günümüze iki varsayım, iki çelişki süre gelmiştir.
Çağdaş adıyla, batılılaşma ve yabancı hayranlığı, benim deyiminle taklitci zihniyet.
Diğer varsayım, tamamen özkaynaklara yönelme ve kendimize ait potansiyelleri harekete geçirme hamlesi. Bu iki varsayım da askıda olan, tam bir sonuç getirmeyen, sadece anlamsız bir çelişkiden ibarettir.
"Bilim, Çin'de de olsa alınız" buyurmuştur. Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (S.A.V) Efendimiz.
Bilgi,bilim,tecrübe ve teknoloji bütünün vazgeçilmez parçalarından dır.
Bilmemiz gereken temel nokta,her türlü bilimde, teknolojiden, tecrübeden ve en önemlisi kaliteli demolardan (bu yabancı olsa da) faydalanmak zorundayız.Yeterki; amaç ülkedeki kalite standartlarını artırmak olsun. Ben, yabancı hayranlığı diye tabir edilen taklitci zihniyetin altında bir ganimet paylaşımı olduğunu düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda bu ortaya çıkacaktır. Niyet salih olduktan sonra akibet hayır olur. Genç nesillerin kaderi yeterki iyi niyetli, ehil yöneticilerin eline geçsin. Ülke sporuna baktığımızda , bir çok farklı branşta kendi potansiyel lerimize yapılan bilgi,bilim,teknoloji ve tecrübe içeren planlı ve sistemli dokunuşla başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıştır.Ülke standartlarına ve insani hassasiyetlere uygun bir sistemimiz ehil yoneticilerimiz olsun. Başarıda yetenekli ve kaliteli potansiyeller mutlaka ortaya çıkacaktır.
Selam ve dua ile..
Adem YILDIZ

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE