4.yıldızı taktırmazlar!

Galatasaray için Balıkesirspor, kağıt üzerinde son derece kolay hatta çantada keklik bir rakip olarak görülüyordu.Yani neresinden bakarsanın bakın ev sahibi takım maçın tartışmasız favorisi olarak gösteriliyordu...Zaten yaşanacak bir kayıp Galatasaray adına büyük şoktan öteye şampiyonluk yolunda da önemli bir yara almak olacaktı. Hamza hoca bütün olumsuzlukları dikkate alarak mutlaka kazanma odaklı bir on biri sahaya sürmüştü..
Soğuk hava, olmayan yollar, çalışmayan metro nedeniyle, bir de hafta başı olmasını dikate alırsak neredeyse Arena'nın tribünleri tamamen boştu dersek abartmamış oluruz!.. Ama sayıları az da olsa mevcut taraftarın coşkusu, takımına inancı, desteği oldukça fazlaydı..
Galatasaray maça istekli ama savruk, temposuz, durgun, anlamsız, gereksiz geriye ve yana paslarla başladı.. Ancak 16.dakikada gelen golün ardından Sneijder ve Burak golleriyle ilk yarım saat 3 golle geçildi... Bu anlattıklarım ilk yarının futbol olarak özetiydi.
Şimdi gelelim Galatasaray'ın sinsice hakemler tarafından nasıl doğrandığına: Bu maçın sonucu şahsen benim için hiç önemli değil. Özellikle hakemlerin başrolü oynadığı kıyımda verilmeyen 2 net penaltı, net diyorum çünkü bunların çok daha haififleri Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında veriliyor. Ama söz konusu Galatasaray olunca hakemler pozisyonları görmezden geliyor. Devam edelim ve Melo'ya yapılan zulümden söz edelim...
Belli ki, hakemler bir yerlerden ya da bazı kişilerden talimat almış olmalı ki Melo'nun üstüne oynuyorlar. Melo topa basıyor sarı kart, yere basıyor sarı kart. Daha da rezil olan televizyonlarda yorum yapan amigolarda hiç vicdanları sızlamadan Melo'yu suçluyorlar. Bu haksızlığa Melo isyan ediyor ama elinden bir şey gelmiyor. Galatasaray'ın şike ve şikecileri savunmayı kendilerine amaç edinmiş yöneticilerinin de Melo katliamına seyirci kalmaları galiba birilerinden korktuklarını gösteriyor!
Ben şunu özellikle ifade edeyim ki, Galatasaray bu sene ne yaparsa yapsın, isterse ağzıyla havada uçan her türlü kuşları (!) yakalasın yine de şampiyon olamaz... Çünkü hakemlerin tavırlarından, verdikleri ya da vermedikleri kararlardan bunu anlamak hiç de zor değil. Hele hele Galatasaray'ın bu beceriksiz ve aciz yönetimi bu tavrını sürdürdüğü sürece 4.yıldızı ancak rüyasında görür.
İkinci yarının başında rakibin güzel bir tekmesiyle sakatlanıp Melo'nun oyun dışı kalmasıyla bir bakıma herkes rahatladı!.. Balıkesir son yarım saati 10 kişi oynamasına karşın Galatasaray kalesinde çok rahat pozisyonlar buldu. Kabul edelim ki, Galatasaray takımı 2-3 bir arada görünce birden rahatlıyor herkes kendini Messi sanmaya başlıyor. Bir sorumsuzluk ve bencillik yarışı başlıyor.
Sonuç olarak Galatasaray dün akşam kolay bir galiyetle 3 puanı hanesine yazdırdı. Ancaak bundan sonra Galatasaray bu denli kolay kazanamaz... Tekrar ediyorum Galatasaray'a 4.yıldızı taktırmazlaaar(!) ancak zaten bu haliyle onlarında şampiyon olacak ne güçleri, ne ciddiyetleri ne kapasiteleri ne de takım olma kaliteleri var!...

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE