Adem Yıldız
Adem Yıldız

BAŞKANLIK SİSTEMİ,SEÇİM,SPORDA ŞİDDET VE TERÖR!

Saygı değer dostlar, ülkemizde yıllardan beri acımasızca yapılan komplo ve terör eylemleri her zaman farklı yönlere çekilerek ülkemiz karıştırılmaya çalışılmıştır, son dönemlerde bu durum tekrarlanmaya çalışılsa da milli iradenin sağduyusu ve halkımızın akli selim tutumuyla art niyetli zihniyetlere pabuç bırakmamıştır. Milli iradenin tecellisini bile hazmedemeyen bazı art niyetli kesimler ülkemizi kaos ortamına sokmak için her türlü yola başvurmaktadır, anlamsız ve kasıtlı eylemler, yargı mensuplarına yapılan suikastler, masum halkı gözünü kırpmadan katletmeler hatta kendi yandaşlarını bile kendi iç hesaplaşmalarına kurban edip bunu hükümete mal etmeye çalışmışlardır.
Ülkemizde yapılan kaos ortamı üretme kampanyalarına spor camiasını katmaya çalışmış olsa da spor kültürümüzün ve etik değerlerimizin sağlamlığı bu durumun önüne geçmiştir. Rize de yapılan Rizespor ve Fenerbahçe gibi iki güzide takımımızın maçının ardından Fenerbahçe otobüsüne yapılan profesyonel pusu ve hain saldırı sonucunda hedeflerine ulaşamadıkları gibi ülkemizde de tam tersine bir birlik ve beraberlik ortamı doğmuştur, bu saldırıyı kim yaparsa yapsın konjoktürel yapı gereği bu durumun spor terörü ve fanatizmden kaynaklanmadığını çok rahatlıkla görebiliyoruz.
Tabiî ki bu tür olaylar oluşurken sportif camiaya da bir çift eleştiri ve nasihatte bulunmak istiyorum, özellikle kulüp başkanları ve sportif yöneticilerimizin konuşmalarında kelimelerini seçerek ve özenli bir lisan kullanılarak kameraların karşısına geçilmelidir, sporcu kardeşlerimizin sosyal medyayı kullanırken gerçek bir model gibi ülkemizin gençliğine örnek olacak tavır ve tutumlar sergilemelidir.
Bir kısım zihniyetlere sesleniyorum, benim ülkemin temelleri Osmanlıya dayanmaktadır, benim ülkemin temelleri İslami etiklere dayanmaktadır, benim ülkemin temelleri sahabilere dayanmaktadır ,benim ülkemin temelleri Peygamber Efendimizin Hadisi Şerefine nail olmuş bir ruha dayanmaktadır. Fatih Sultan Mehmet Han suikast ile şehit edilince batı ülkeleri çanlarla kutlamış ama hristiyan papa ölünce benim ülkemde yas ilan edilmiştir.
Bu sami ruhun arkasında çok şiddetli bir öfke ve memleketin huzuru için her şeyini feda edebilecek manevi güç vardır.
Ben ülkemi, bayrağımı, topraklarımı, bölgelerimi, şehirlerimi, lazıyla, kürdüyle, çerkeziyle, alevisiyle, sunisiyle, ermenisiyle, hıristiyanıyla çok seviyor büyük bir samimiyetle kucaklıyorum.
Yaradılanı severim yaradan dan ötürü. Selam ve dua ile. Adem YILDIZ.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE