Yusuf Zengin
Yusuf Zengin

THY'li gençler yüksek uçuyor

Bu yazımı çok önemli ve okuduğunuzda da sizlerin çok önemsediği bir konuya ayırdım. Genellikle dünyada gerçek sayılan bir kural vardır, bu kural tüm toplumlar tarafından kabul görmüştür.
"Gençlerin Önünü Açalım" evet bu kavram doğru bir kavramdır ve hep takdir ile karşılanır. Siz okuyuculara gecesini gündüzüne katan çok çalışıp yoruldum demeyen sabah ayrı akşam ayrı antreman yapan kafalarında spor ahlakından başka bir şey barındırmayan ve bu kavramların tıpa tıp hakkını veren gençleri bilmeyenleriniz bilsin istedim. Tabirimi maruz görmenizi rica ediyorum, başarılarını tırnaklarıyla kazıya, kazıya elde eden bu gençleri merak ediyorsunuz biliyorum. Hiç uzatmadan bu gençlerin THY Spor Kulübü alt yapı futbol takımı olduğunu gururla belirtmek istiyorum. Bu gençler 9 yaşlarında başladıkları futbol serüvenlerine 16 yaşlarında listelere sığmayacak başarıların içinde olduklarını duymanızı istedim. Genç kramponlar 3 kez İstanbul Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonluğu için süper ve birinci lig kulüplerinin alt yapı oyuncularıyla mücadele vermiş, büyük kulüplerin gençlerini bazen yenmiş bazen yenilmiştir. Ancak oynadığı futbol ve gösterdikleri karakterle Türk Hava Yollarını çok iyi temsil etmiş ailelerini ve hocalarını mahçup etmemişlerdir. Yaşları küçük ama mangal gibi yürekli gençler Antalya'da Avrupa kulüplerinin de katıldığı bir hazırlık turnuvasına davet edilmiş burada sergiledikleri performans bir çok kulübün dikkatini çekmiş ve takip edilir duruma gelmişlerdir. Bu gençlerin başarısı dillere destan duruma gelince yurt dışından bazı maç teklifleri almış, Arnavutluk ve Bulgaristan'da organize edilen turnuvalara da katılıp bir nevi ülkemizi de temsil etmişlerdir. Şimdi onları başka bir sınav bekliyor, bu gençler özel davet üzerine Barcelona'nın stadı Nou Camp'da finalinin oynanacağı bir uluslar arası turnuvaya gidiyor. Katılması kesinleşen kulüpler Barcelona, Manchester City, Paris SG, THY, Chelsea ve birçok marka spor kulübü mücadele verecek. Burada başarının değil katılımın önemine vurgu yapmakta fayda var, tabii ki bu gençler başarı için ellerinden geleni yapacaklar. Ama ben bu yürekliliğinden dolayı başta hocaları olmak üzere hepsinin alınlarından öpüyorum. Yazımın başında bir kavram ve kuraldan bahsetmiştim işte bunu daha da açmanın sırası geldi. Bu gençlere bu fırsatları tanıyan onların her zaman ve her daim yanlarında olan hiçbir fedakarlıkdan kaçınmayan, başarılarında gençlerle kupa kaldıran, başarısızlıklarında onları omuzlarına alan THY Yönetimine teşekkür etmek istiyorum. Başta THY Spor Kulübü Başkanı Ahmet Bolat, THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karataş, THY Spor Kulübü ikinci başkanı İrfan Sağmen, THY Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Kelkitli beyefendilere ayrıca parantez açmak istedim.
Sizler var olun, var olun ki bu gençler ve sonradan gelecekler sizlerin ışığında aydınlansınlar. Sizler sayesinde başları dik göğüsler kabarık dolaşsınlar.
Ülke bayrağını hep dalgalandırsın Türk gençliğinin güler yüzünü dünyaya göstersinler. Tebrikler ve Başarılar Gençler, Teşekkürler Türk Hava Yolları.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi instagram'da takip edin Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

YAZARLAR