Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

1 KASIMDA; YİNE, YENİDEN:DURMAK YOK YOLA DEVAM!...

Bir lider düşünün!..
Siyasetin her aşamasında bulunmuş; bu sayede de ülkesinin sorunlarına yakından tanık olmuş, sistemdeki aksaklıkları birebir yaşamış, bunları dile getirdiği için de cezaevine bile girmiş bir lider.
Siyasi kariyerini ülke sorunlarını çözme pahasına tehlikeye atmış, bu uğurda dahili ve harici saldırılara uğramış, en yakınından bile darbe yemiş ama asla pes etmemiş... Aksine olayların üzerine cesaretle gitmiş bir lider.
...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...
...
Bakıyorum da; ülke sorunlarının çözümü konusunda ellerini değil, parmaklarını bile taşın altına sokma cesaretini gösteremeyenler, yine dillerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doladılar. AK Parti'yi yıpratmak için ellerinden geleni ardına koymayanların, cumhurbaşkanı üzerinden siyaset yapmaya çalışmaları kadar aciz bir durum olamaz diye düşünüyorum.
Çevresi ateş çemberine dönmüş bir ülkenin, her alanda dik durmasıyla tanınan liderine yapılan bu saldırıların maksatlı olduğunu söylemek sanıyorum yanlış olmaz. Ülke çıkarları sözkonusu olduğunda elbirliği yapılması gerekirken; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef seçilmesi ve onu yıpratmak adına siyasi yolların tıkanması içinde bulunduğumuz tehlikenin boyutlarını gözler önüne seriyor.
Ancak...
Bu dahili ve harici gafillerin anlayamadığı bir şey var: Kahpece yapılan saldırılar karşısında korkacak, sinecek, panikleyecek ve hata yapacak bir lider değil aksine; olayların gelişimini iyi analiz eden, soğukkanlı, karşı hamleleri iyi hesap edebilen, sözünü de esirgemeyen cesur bir lider var karşılarında...
Halkına olan güveninin karşılığını halkından almış; her zor zamanında halkına güvenmiş, halkının teveccühü ile de Cumhurbaşkanlığı makamına oturmuş bir lider.
Recep Tayyip Erdoğan...
...
Seçilmesi halinde klasik Cumhurbaşkanı kalıbına asla girmeyeceğini söylediğinde bıyık altından gülenlere, bu makama oturduktan sonra icraatları ile verdiği cevap; gelecekte hedeflediği 'Büyük Türkiye' için neler yapacağını net olarak ortaya koyuyor.
2023 için hedef belirleyen ve bu konuda asla taviz vermeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her defasında şunun altını çiziyor: "Hizmetin sonu yok. Ölene kadar. Son nefesimizi verdiğimiz ana kadar. Ne demiştik biz, (Durmak yok yola devam)"
...
Türkiye Cumhuriyeti'nin iyi niyetini suistimal eden, sabrını zorlayan, yabancı ortakları ile oyun üstüne oyun tezgahlayanlar şunu bilsinler ki...
Ne Türkiye eski Türkiye...
Ne de halkın oyları ile devletin başına gelen cumhurbaşkanı eski cumhurbaşkanı...
7 Haziran seçimlerinden cesaret alanlar (ki birinci parti yine AK Parti) ve bunu fırsat bilerek ülkenin kaderini derinden etkileyenler şunu bilsinler ki; 1 Kasım seçimlerinde bu seçmen gereken cevabı yine verecektir. Ve bilsinler ki; her zaman halkına güvenen ve bu yoldan asla sapmayan Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha haklı çıkacak...
Ve Türkiye yoluna kararlılıkla devam edecektir.

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE