Adem Yıldız
Adem Yıldız

Yeni Döneme Yeni Bir Bakış Açısı!

Saygı değer dostlar,siyasi bir seçim yorumu yapmak değil bu yazıdaki düşüncem, sadece ülkemizde insanlar öyle bir mesaj verdi ki o mesajı bir vatandaş ve yazar olarak naçizane sizlerle paylaşmak ve olur ya bir yöneten bile  nasiplense bu yazıdan, en azın dan bir mum da ben yakayım dedim affınıza sığınarak.

Hani derler ya eşek ten düşenin halinden eşek ten düşen anlar diye, halkımız aslında bir mesaj verdi, kime verdi bu mesajı ? milleti sevene verdi, vatana hizmet edene erdi, bölücülük yapana verdi, istismar edene verdi, emanet isteyip emanete ihanet edene verdi empati kurabilene verdi ve samimi olana verdi.

Amacım siyasi bir mesaj vermek değil ama MECAZI anlatmak için siyasilerden örnek vermem şart; Başbakan seçim gecesi ilk mesajını Konya da Mevlana'nın huzurunda verdi, aslında benim vurgum da bu yönde olacak. Mevlana denince akla gelen ilk temel algı kollarını herkese açmak ve ne olursan ol kapımız sana açık algısıdır,bu mesaj çok açık ve seçik olarak sayın Başbakan tarafından bütün teşkilat ,yönetici ve halkımıza net bir şekilde verilmiştir.

Önemli olan bu mesajın verilmesinden öte ,eminim ki bu mesajı halkımız çok net olarak algılamıştır,Endişem odur ki! Bu mesajı gerçek olarak algılaması gereken yönetici ve idari kadroların algılamamış olmasıdır. Bu millet emanete asla ihanet etmez ve edeni de affetmez, bu durumu seçimde göstermiştir ve bir sonraki seçimde çok uzakta değildir. Bu mesajı gerçek algılaması gereken yöneticiler sayın Başbakan vurguyu yapmasına rağmen algılamamışsa bu durumun acısını inanınki bu mesajı alması gereken yöneticiler değil yinede maalesef halkımız bu acı faturanın mağdurları olacaktır.

Bir futbol takımında kaleciden tutun forvet oyuncuya kadar her oyuncunun takım üzerinde büyük etkisi vardır ama o haftaki maçta rakibi analiz edip doğru oyuncu doğru taktik ve doğru oyun mantalitesiyle o takımı sahaya çıkartan teknik heyet yani analiz, teknik ve taktiksel antrenmanları yapan defans ve hücum bloğunun antrene edilmesini sağlar, ama rakip diğer şartlar doğru analiz edilmeyip doğru antrene edilmemişse o haftaki maç kaybedilir ve fatura sporculara kesilir, teknik heyet ceza alıp görevden alınsa bile TAZMİNATINI alıp köşesine çekilir ve sıkıntılarla tamamıyla takımın oyuncuları karşı karşıya kalır, çünkü o sporcular o takıma mecburdur.

Benim milletimde bu vatana mecbur, ben de öyleyim ve başka bir yere gitmeye hiç niyetim yok bu mirasın bana ne zor şartlarda bırakıldığını iyi bilmekteyim.

Unutmayalım ki sayın Başbakan'ın verdiği bu mesaj aynı zamanda sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN mesajıdır, sayın Başbakanımızın verdiği bu mesaj algılanmamışsa karşılarında öncelikle Cumhurbaşkanımız olacaktır, eğer Cumhurbaşkanımızın da gözünden kaçmışsa bu mazlum milletin hakkını ve hesabını o yöneticilerden soracak ALLAH tır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE