Adem Yıldız
Adem Yıldız

GALATASARAY DA YAŞANAN OLAYLAR TÜRK FUTBOLUNUN AYNASIDIR

Saygı değer dostlar; seçim atmosferi, barış süreci ve sınır komşularımızla olan sorunların yanında son dönemde GALATASARAYDA yaşanan krizler ülkemizin, ülke sporumuzun ve ülke futbolumuzun aynası, kendisinin yansımasıdır. Mesele; aslında yine aynı mesele, mesele SİSTEM meselesi, mesele bu ülkede bir şeyler güzel giderken birilerinin zoruna gitme meselesi, mesele bu birlik beraberliğe iyi giden bir sitemsel olguyu hazmedememe meselesi, mesele MEMLEKET meselesidir. Ülkemiz; yıllarca birilerinin kuklalarıyla kumanda edilmiş, taş üstüne taş koyulmamış ve maalesef halkımız yıllarca kendi kaderiyle çaresizliklerle el mahkûmiyetlerle karşı karşıya bırakılmıştır.
Aslında bu fikir paylaşımlarım, paylaşımı bir siyasi atmosfer aktarımı gibi gelebilir.Bir propaganda olarakta görülebilir.Evet, ben propaganda hatta siyasi atmosfer aktarımı yapıyor gibi gözükebilirim ve bunuda inkar etmiyorum,çünkü eğer söz konusu VATANIMIN VE MİLLETİMİN geleceği ise seve seve bu eleştirilere maruz kalmayı göze alıyorum .sporda yıllarca yaşanmış sistemsel sorunlar başta TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUN'DAN başlayarak bütün federasyonlar bu gruba dahil olmak üzere ciddi sistemsel sorunların dışında sistem kurmaya çalışanları barındırmama sorunuyla boğuşmaktadır.
Özellikle kulüp başkanları ve yöneticilerinin EGO larını tatmin etmek için yaptığı uygulamalar bu durumun başrölünü üstlenmektedirler. Spor kulüplerimiz,maalesef ciddi borç bataklarıyla karşı karşıya bırakılmış ve bu duruma engel olmak isteyen sistem severlerin etraflarında olmasını istemezler.
Tam da bu noktada GALATASARY da gelişen HAMZA HAMZAOĞLU krizi bu doğrultuda gelişmiştir.Klüp başkanı iş başına gelir gelmez kardeşini para kaynaklarının başına yerleştirmesi ve Hamza hamzaoğlu kulüp binasına BİSMİLLAH der demez MİLYON DOLARLARI kazandırınca ortaya çok farklı ve GALATASARAY camiasının alışık olmadığı MALİ bir tablo çıkmıştır.
Ben bir spor yazarı ve fikir adamı olarak Bunları yaziyorum yazilarimdan sonra herkes kendi perspektifine göre yorumunu yapsın ve alacağını alsın.
Memleketimde bir şeyler iyi giderken eğer birileri bu günkü atmosferde olduğu gibi müdahale ediyorsa artık burada ön plana çıkacak olan tepkisini göstermesi gereken milletimdir.
Selam ve dua ile.
Adem yıldız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE