Adem Yıldız
Adem Yıldız

Tarihi Tavsiye!

Saygı değer dostlar, ülkemizde bir şeyler yapıldığı ya da bir şeyler söylendiği zaman, insanlar yapılan veya söylenen şeye değil yapan veya söyleyen kişi ye bakıp bu şekilde bir değerlendirme yapmaktadırlar, ben naçizane Trabzonspor ve Karadeniz bölgesinin spor geleceği adına bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum.

Geçmişten günümüze gücü elde etmek için kullanılan temel bir kural vardır, bu kural; MÜTTEFİKLER DAİMA KUVVETLİ OLMALI, kuralıdır.

Müttefik kelimesinin içerisinde ittifak etmek yani dayanışma içinde olmak, yardımlaşmak hatta öze dönüş gibi dolaylı anlamlar çıkarabiliriz.

Trabzonspor takımı kritik bir dönemeç eşiğine gelmiştir, her yeni kongre ve her yeni sezonda büyük yatırım ve büyük umutlarla kaliteli projeler yapma adına adımlar atılmaktadır, bu adımları atarken ekonomik, siyasi ve lobi gücünün de yeteri kadar olduğunu görebiliyoruz.

PEKİ, EKSİK OLAN NE? Müttefik ve ittifak hamlelerinin doğru yapılamaması,nedir bu hamle?

Öncelikle Trabzonspor un geçmişteki başarılı yıllarını analiz ettiğimiz zaman ortaya şöyle bir tablo çıkmaktadır.

1.Ülkemizde Trabzon patentini taşıyan bu kadar potansiyel varken, günümüzde kullanılmayıp, geçmişte tamamıyla öz potansiyellere değer verilerek gerçek ruhun ortaya çıkması adına bir çok hamle yapılmış ve özkaynaklar daha iyi kullanılmıştır.

2.Çevre illerdeki takımlarla ortaya pozitif bir sinerji oluşturularak gerçek ve samimi müttefikler oluşturulmuş ama günümüzde çevre iller hatta kendi ilçeleri içerisindeki spor potansiyeline karşı anlamsız bir rekabete girilmiştir.

3.Yönetim ve teknik adamlar konusunda kaliteli insanlar tercih edilse de birbirlerine karşı olan tahammül noktasında geçmişte sabır gösterilmiş ama günümüzde sporcuya karşı yönetimin tahammülsüzlüğü seyircinin de yönetime karşı bir tahammülsüzlük ortaya çıkmasına etken olmuştur. PEKİ, ÇÖZÜM NE? KONSENSÜS(YANİ DAYANIŞMA VE UZLAŞMA ) Bu nasıl olacak sorusunu bana soracak olursanız, bu sorunun cevabı öncelikle Trabzon halkı ve Trabzonspor taraftarı başta olmak üzere Trabzon ve Karadenizli yöneticilerin yaklaşımlarını değiştirip tarihi bir karar alarak genel bir konsensüs la eskiye dönük yeni bir filizlenme hamlesinden geçmektedir.

Ben o yılları hayal meyal hatırlasam da büyüklerim bu anlattıklarımın ne kadar doğru olduğunu eminim ki benden daha iyi biliyorlardır.

Bu oluşun yapılırsa türk sporunun geleceğide olumlu etkilenmiş olacaktır.

Gelin öncellikle bu yeni yönetime bu filizleri atacak tahammülü gösterelim ve yönetici kardeşlerime de işin sırrının öz kaynak ve kendi potansiyellerimizi doğru kullanmaktan geçtiğini unutturmayalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE