Adem Yıldız
Adem Yıldız

Salih Dursun Hareketi Ve Amedspor-Eyüpspor Tavrının Kamuoyuna Yansıması

Saygı değer dostlar, hafta sonu oynanan Galatasaray-Trabzonspor ve Amedspor-Eyüpspor maçları ile ilgili madalyonun iki farklı yüzü denebilecek şekilde olaylar yaşanmıştır, bu olaylara toplumsal etkileşim açısından farklı bir bakış açısı çizmek istedim. Ülkemizde genç neslin asimilasyonu maksatlı birçok art niyetli çalışmalar yapılması bir kenara, gençlik ciddi bir kültürel yozlaşmayla karşı karşıya bırakılmaktadır.
Televizyon ve benzeri yayınların yanı sıra, bilinçsiz internet kullanımı ile sanal medyanın farklı amaçlarla kullanılması, kaliteli bir neslin ortaya çıkmasını engellemektedir. Bu hedefin diğer bir alanı ise, sportif medya, sporun insanlara servis edilme tarzı, spor kültürümüzde yanlış tavırlar sergileyen sporcularımızın gündemde olması ve medyanın kullanım amaçları doğrultusunda bu tür olayları kendine uygun malzeme haline getirmesidir.
Sizlere tavsiyem Türk gençliğine zarar gelmemesi için tepki göstermek yerine, asli görevlerimizi yerine getirmemizdir.
Hafta sonu oynanan AMEDSPOR-EYÜPSPOR maçında ülkemizde bu kadar terör ve benzeri olayların artmasına rağmen DİYARBAKIR halkının göstermiş olduğu centilmence tavır ülkemize, gençliğimize ve gelecek nesillere bir şehrin ve futbol takımlarının ne kadar olumlu örnekler olabileceklerini görmekteyiz. Diğer yandan ülkemizin iki güzide takımlarının ve özellikle gençliğimizin gözü üzerinde olan futbolcu kardeşlerimizin sergilemiş olduğu tavır ve ortaya konan davranışlar bizleri üzdüğü gibi, genç kardeşlerimize de yanlış örnek teşkil etmektedir. Ayrı bir parantez olarak açmam gereken olay Salih Dursun kardeşimizin hakeme karşı göstermiş olduğu tavır, (KIRMIZI KART gösterme hareketi) Türk ve Dünya medyasında yer bulmasına karşın genç kardeşlerimiz de bu hareketten bir o kadar yanlış etkilenmiştir.
Genç bir sporcu veya futbolcu önümüzdeki müsabakalarda hakemlere karşı bu tür bir hareketi tekrar sergilerse hiç şaşırmayalım.
Salih Dursun kardeşime buradan bir tavsiyem olacak, en kısa zamanda bir basın açıklaması yaparak bu durumun yanlış ve üzüntü verecek bir hareket olduğunu vurgulaması ve önümüzdeki yıllarda uğranabilecek yanlış model olma olayını önleyerek anlamlı bir davranış yapmış ve bu şekilde yapılan bu yanlış hareketi telafi etmiş olur.
Bu yazımı, takımlar haklı veya haksız olsun, hakemler taraflı veya tarafsız davransın tamamen MİLLETİMİZİN ve genç neslimizin gelecek menfaatlerini düşünerek sizlere aktarıyorum, burada fikirlerimi paylaşırken hiçbir takım hedef alınmamıştır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE