Adem Yıldız
Adem Yıldız

FEDA İSTEYEN BEŞİKTAŞ VEFAYI UNUTTU!

Saygıdeğer dostlar, hani güzel bir söz vardır ya, "İyilik yap denize at, balık bilmezse HALİK bilir" diye, işte bu sözün tam karşılığıdır bu gün, sizinle paylaşacağım ülke değerimiz.
Halkımızın Serpil hoca (Serpil Hamdi Tüzün) diye bildiği hocamız kimlikteki adıyla Hamdi Serpil Tüzün büyüğümüz, örneğimiz, hocamız, ne dersek diyelim bu karşılıkları hak eden ülke değerimiz ve Beşiktaş kulübü için yıllarca göstermiş olduğu fedakârlık ve özverili çalışmalarına rağmen son dönemde gündem konusu olan Vodafone Arena Beşiktaş Stadının açılışına kulüp yetkilileri tarafından bilerek veya unutularak davet edilmeyerek vefasızlıkla ödüllendirilmiştir.
Vefasızlıkla başlığını ön plana çıkarıyorum, çünkü Beşiktaş kulübü bu durumu fark ettiği veya uyarıldığı anda eli ayağı birbirine dolanmıştır, burada bu konuyu bazı üst düzey devlet yöneticilerinin adını kullanarak kıymetli hocamızı spekülasyonun olacak bir durumun içine sokmak değil amacım, sadece Beşiktaş kulübü içinde değil vefa(sızlık) vurgumuz, eğer bu ülkede bu değerlerimiz kolay kolay yetişmiyorsa, böyle değerli büyüklerimize hak ettiği değerin verilmesi noktasında daha dikkatli olunması vurgusunu yapmaktır amacım.

Beşiktaş takımı son dönemlerde Feda kampanyası adı altında yönetici, taraftar ve sporculardan istemiş olduğu özverinin karşılığını fazlasıyla almasına karşın Vefa gereken bir ortamda, vefasızlık göstermesini, yapılan bu fedakarlığın karşılığı olmadığını düşünüyorum. Memleketimizde birçok unutulmuş değerler var, bu değerleri yetiştirirken gösteremediğimiz öz veriyi, en azından özel anlarımızda hatırlayarak onları onurlandırmamız gerekir, böylece vefa örneği yetişecek bu tür değerler potansiyeline az da olsa model olma adına bir katkı sağlamış olur.
Hz. Ali'nin bir sözüyle yazımı noktalarken amacımın ssadece güzide bir kulübümüze eleştiri getirmek olmadığını, sadece değerlerimize sahip çıkma noktasında bir vurgu yapmak istediğimi belirtmek isterim.
HAYAL ETTİĞİNİZ GÜLE KOŞARKEN ALT TARAFLARDA EZEBİLECEĞİNİZ KIR ÇİÇEKLERİ OLABİLECEĞİNİ ASLA UNUTMAYIN.
HZ. ALİ
Selam ve dua ile...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE