Adem Yıldız
Adem Yıldız

MİLLİ TAKIMA VOLKAN, AMA BABACAN!

Saygı değer dostlar,hepimizin çok iyi bildiği çok güzel bir söz var''Zahmetsiz rahmet olmaz''diye, işte Volkan Babacan kardeşimiz,dostumuz ve arkadaşımız, çünkü içimizden biri, mütevazi ve alçak gönüllü, bu anlamlı cümlenin tam karşılığının örneğidir.
Volkan Babacanı ilk tanıdığımda Fenerbahçe altyapısında oynayan Semih Şentürk'lü PAF takım kadrosunda, o zamanlar Fenerbahçe'nin ve Milli takımın aday kalecilerinden biri olarak değerlendirilmekteydi, ne olduysa bir anlam veremesekte bir çok değerli ve yetenekli Türk futbolcusunun başına gelen bir durumla karşılaştı ve zor bir kararla Fenerbahçe'den ayrılarak sıkıntılı, eziyetli ve bir o kadar da hüzünlü bir yolculuğa başladı.                                                                                                                                    

Abdullah Avcı ile genç milli takımda bir dönem yolları kesişmiş olması ve yıllar sonra tekrar bir araya gelmesi, Abdullah Avcı ve ekibinin Volkan Babacan'a verdiği sinerji ve güvenle yakalamış olduğu özgüven duygusu,onun bu yolculukta günümüzde yaşadığı mutluluğu ve başarıyla kariyerini devam ettirmiş nadir ve yetenekli Türk futbolcularından birisidir, yani zahmetin sonunda hak ettiği o büyük ödülle ödüllendirilmiştir.
Volkan sadece en son oynadığı Fenerbahçe maçında değil, geçen yılda süper ligde en az gol yiyen kaleciler arasına girmiş ve şu anda Süper Ligde en az gol yiyen takım ve kaleciler arasındadır, biliyoruz ki ülkemizde bir yerlere gelmek için, ya birilerinin desteğini almak yada zoru başarmak gerekir, Volkan Babacan zoru başarmıştır ve Milli Takımı alnının akıyla kazanmıştır.
Birilerinin desteğini almasa da buradan Volkan kardeşimize sesleniyorum, sen zaten zoru başararak halkımızın takdirini topladın, halkımızın duaları seninle, bizler sana güveniyoruz, Allah Yardımcın Olsun. Volkan Babacan.
Selam ve dua ile...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE