Metin Yener
Metin Yener

ŞER GİRİŞİMİNDEN, HAYIR ÇIKTI!..

'Sizin hayır sandığınız şer; şer sandığınız şeyde hayır vardır. Allah (cc) bilir, siz bilmezsiniz' şeklinde anlam yükleyebileceğimiz Ayet'ten (Bakara 216) yola çıkarsak...
Dış destekli 'şer' odaklarının, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirmeye çalıştıkları 'darbe' girişiminden bence 'hayır' (hayr) çıkmıştır.
...
Birincisi; bu 'şer' odakları ortaya dökülmüş, deyim yerinde ise; 'takke düşmüş, kel görünmüştür'...
İkincisi; bu sayede devlet içerisindeki çürükler tek tek tespit edilerek ayıklanmıştır.
Üçüncüsü ve en önemlisi de; bu fütursuz girişim her kesimden vatandaşı bir araya getirmiş, adeta birbirine kenetlemiştir. Öylesine bir kenetlenme ki; Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Demokrasi için, Vatan için, Din için, Birlik ve Beraberlik için; ikinci bir duyuruma kadar meydanları terk etmeyin' emri harfiyen yerine getirilmiş, 7'den 77'ye tüm vatandaşlar günlerce meydanları terk etmemiştir. Buna dünyanın hemen hemen her yerinde yaşayan gurbetçilerimiz de dahil olmuş, protestolar peş peşe gelmiştir.
Kısacası şunu söyleyebiliriz: Bu 'şer' girişimi 'hayra' dönüşmüş ve tek kelime ile 'milli bir uyanışa, milli bir dayanışmaya, milli bir ruhun oluşmasına' sebebiyet vermiştir.
...
Tüm bu gelişmelerin ışığında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı ile Yenikapı'da gerçekleştirilen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi' de yine 'şer'rin 'hayr'a dönüşmesinin en güzel göstergelerinden birisidir. Tüm siyasi partileri, tüm siyasi klikleri, sivil toplum örgütlerini ve birbirine zıt fikirdeki milyonlarca insanı bir araya toplayan; 'milli birlik ve dayanışma ruhu'nun yeniden canlanmasına neden olan bu 'şer odaklı kalkışmanın' nasıl bir 'hayr'a dönüştüğünü (sonuçları biraz acı da olsa) görmek, yaralı yüreklerimizi bir nebze de olsa iyileştirmiştir.
...
Şükürler olsun ki; bu 'milli şahlanış' dostta hayranlık, düşmanda ise şaşkınlık uyandırmış, necip Türk milletinin büyüklüğünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.
Bunun devam etmesi ve geleceğimizin sağlam temeller üstünde kururulması için yapmamız gerekenler kısaca şunlardır: Akıllı olmak, çok çalışmak, geçmişten ders almak, geleceği planlayarak hareket etmek, her kesimin kutsallarına saygı duymak, milli birlik ve beraberliğimizi bozacak oyunlara gelmemek...
...
Aydınlık yarınlarda yaşamak dileği ile...

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE