Adem Yıldız
Adem Yıldız

SPOR CAMİASINDAKİ TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ, TERÖR ÖRGÜTÜNDEKİ SPOR CAMİASI MI?

Saygı değer dostlar, son günlerde terör, darbe ve saldırılar, milletin birlik ve beraberliğini sarsmak için yapılan karalama kampanyaların tek sebebi,ülkemizin yakalamış olduğu kalkınma hamlesi ve dünya üzerinde sağlamış olduğu olumlu sinerjiyle beraber uzun yıllar sonra dünya arenasında ülkemizin ses getirmesini sağlayan bir lidere sahip olmamızdan kaynaklanmaktadır. Bu yükselişe dur demek için yapılan darbe kalkışmasına, milletimizin darbeyle karşılık vermesi, inleri basılıp nefesleri Allah (cc)'ın izniyle kesilmesi sağlanmıştır. Maalesef toplumun her kademesine bu müsveddeler yerleşmiş bulunmaktadır, spor camiası da bundan doğal olarak etkilenmiştir.

Aslında mesele kimin nereye, ne kadar sızdığı değil, nasıl kontrol altında tutulabileceğidir.
Temel olarak düşünceme göre, bu durumu Büyük Lider Erbakan Hocamızın deyimiyle, potansiyelleri "ŞERRE FREN, HAYRA MOTOR" düsturuyla çözmek veya kontrol altında tutmak en doğru yöntemdir. Mesele örgütlerin camialara sızmış olmaları veya camiaların, bir terör örgütü ablukası altına alınmış olmasından çok, kurumların ve kuruluşların bu durumu kontrol altında tutup, doğru bir yöntem izleyerek aleyhimize olabilecek durumları, lehimize çevirecek dokunuşları yapabilmektir. Osmanlı kültürü ve Cumhuriyet kültürü; en ortak özelliklerinden olan doğru, kaliteli, iyi insanı, uygun yöntemlerle yetiştirip, kendisi için en ideal ve başarılı olabileceği alana yönlendirmektir, ancak bu durum her dönemde istismar edilmiştir, işe göre adam değil, adama göre iş tercihi, temellerimizi sarsan en önemli unsur ve problemler yumağını oluşturmuştur.
Yine Osmanlı ve Cumhuriyetimizin en temel sorunu da, çabası da maalesef ortaktır, Eğitim, eğitim, eğitim; ama nedense bu durumda istismar edilmiştir, kimler tarafından, tabi ki eğitim kurumlarında görev alan yöneticiler ve eğitimci kadrolar tarafından, yıllarca bu nesil Darvin teorisiyle oyalanmış, zihniyet ve kelime çatışmalarıyla boğuşturulmuştur, ne zamanki bu millete atasını, edebi, haya yı, örfü ve manevi temelleri birileri öğretmeye kalksa, nedense hiç kimseni tanımadığı ve anlam veremediği birilerinin bu samimi çabaları engelleme, durdurma çabalarıyla karşı karşıya kalınmıştır.

NEDEN BİR MATEMETİK, TARİH VE YA FİZİK ÖĞRETMENİNİN BU TÜR BRANŞ DIŞI EĞİTİM VERMESİ YASAKLANDI BUNU KİM YASAKLADI?
Bunu yapanlar kimdi! acaba hangi zihniyetin adamıydı! kimse bu soruya cevap veremiyor. DEVLET KADEMELERİNDE İLK HAMLE VE MÜDAHALELER BU NOKTALARA YAPILMALIDIR! Spor camiamızda da durum iç açıcı olmadığı gibi sporcuları yetiştiren, itici ve argo konuşan, sporcu psikolojisinden yoksun, empati kurmaktan aciz, çocuklarla iletişimden uzak eğitimciler, bu duruma çanak tutan, umursamayan, denetlemeyen yönetim kademesi maalesef asıl DARBE tetikleyiciliğinin temel nedeni bu davranışlardır. Neden sporcularımıza cazip gelen bu meslekte, potansiyeli ve iletişim gücü yüksek olan eğitmenler (antrenör, teknik direktör, Yönetici); adabı, ahlakı ve manevi hazzı anlatmasın ki, anlatılması durumunda bile, uygulama esnasında maalesef başarı için her türlü davranışın mübah sayılması neslimizi ahlaki zaafa sürüklemektedir. Örnek olarak sporcularımıza antrenman öncesi beş dakikamızı ayırıp sporcuya su içmenin bilimsel, fizyolojiktoplumsal ve manevi doğrularını anlatsa ne kaybeder! Çok şey kazanır ama birileri buna maalesef dur demiş! kim bunlar? işte bu toplumsal potansiyellerin yönlendirilmesi sonucudur, şahsım olarak düşüncem toplumsal potansiyelleri doğru şekilde, rüzgarı ve dümenleri doğru uygun ilim ve irfan, liyakatli kişilere teslim edersek bu toplum Allah (cc)'ın izniyle istenilen doğru limanlara giden gemiler gibi ileri seviyeye ulaşılacaktır ve arkasından gelen neslin bu rüzgarı takip ederek, bu potansiyelin HAYRA MOTOR, ŞERRE FREN ilkesiyle spor camialarına sızmış örgütler, yok olup gidecektir.
Bu vesile ile toplumumuzun can damarı gibi önemli olan hassas noktayı devlet kademeleri olduğu kadar bizlerde birey olarak ciddiye alırsak, toplumumuzu arzuladığımız muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasına da inşallah vesile oluruz.
Selam ve dua ile.


 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE