Mustafa Bursalı
Mustafa Bursalı

İLKER AYCI VE EKİBİNE GÜVENİYORUM

İlker Aycı'nın Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı'ndan, Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan THY'nin başına getirildiğinde, bu atamaya en çok sevinenlerden biri oldum. Çünkü, ülkemizin gururu THY'yi bugünlere taşıyan eski yöneticilerden aldığı hizmet bayrağını, zirvelere taşıyacak bir isim olarak gördüm hep İlker Aycı'yı.

İlker Aycı, 2015 yılında başladığı görevindeki özverili çalışmaları, şirkete ayrı bir motivasyon kattı. O sürekli çalışanlarının arkasında durdu. Sorunları masa başından değil, kaynağından görmek istedi. Çalışanlarının sıkıntı ve dertlerini çözmek ve buna göre çareler üretmek için yeni ilginç yöntemler geliştirdi. Hatta bir zamanlar, tebdili kıyafetle O'nu uçak temizlerken bile gördük. Uçuş ekibinden tutun da yer hizmetlerinde çalışanların sorunlarını, bizzat onların yanına giderek öğrenmeye çalıştı.

Bugüne kadar pek görülmemiş bu yöntem, çalışanları işlerine daha çok motive olmasını sağladı. Sonucunda da başarı kendiliğinden geldi.

Aycı, bir yandan da THY'nin dünya sivil havacılığındaki yerini sağlamlaştırması için şirketin yatırımlarını, geleceğini planlamaktan da geri kalmadı. Ülkemizde ve bölgemizde yaşanan birçok olumsuzluklara karşın, yönetici arkadaşlarıyla aldığı kararlar, THY'nin bu zorlu günlerde daha az hasarla çıkmasını sağladı.

Birçok havayolu şirketinin küçülmeye gittiği dönemde, THY gelişiminden ödün vermedi. Suriye'deki olaylar, Rusya'nın ülkemize uyguladığı kısıtlamalar, global ekonomideki durgunluk Aycı ve ekibinin yerinde aldığı önlemlere hasarsız atlatıldı.

Turizm  sekteye uğradı. Rusya vatandaşına yasak koydu. Bugün ise tam tersine teşvik eder duruma geldi. Ama bu süreçte THY hatlarını korumayı bildi.

THY için 2016 çok zor bir yıldı. Ülkemiz için de öyle oldu. Aldığımız tedbirlerle, tasarruf tedbirleriyle hem de planlanan kapasite kalkınma ile uygulamalarıyla bu zor yılı telafi ederek kapattı.

Aycı için şanssız bir dönem olan 2015-2017 yılları arasında görev süresini başarıyla tamamlamasını bildi. Şu günlerde dünyada ekonomik olarak bir toparlanma sürecine girdiğimiz seziyorum. Asya'da özellikle uzak doğu tarafında bir toparlanma görüyoruz. Çin, Japonya, Kore'de toparlanma var. Rusya ile ilişkiler iyi yolda. Bu olumlu gelişmeler, İlker Aycı'nın önümüzdeki süreçte işini kolaylaştıracağının işaretleri gibi...

Krizlerden, sıkıntılı süreçten başarıyla çıkmasını bilen Aycı ve takım arkadaşları, artık daha tempolu ve istikrarlı bir yolda ilerleyecektir. THY büyümeyi çift haneli olarak planlamış gibi gözüküyor.Yurdumuzun şartlarını, bölgemizin şartlarını, sektörümüzün şartlarını, havacılık ve turizm sektöründeki gelişmeleri ve trendleri göz önüne alarak bir planlama yaptıklarını tahmin ediyorum.

İnanıyorum ki;  THY,  başta Başkan İlker Aycı Yönetim Kurulu üyeleri ve havacılıkta kendini ispatlamış Genel Müdür Bilal Ekşi ile birlikte önümüzdeki yıllarda da birçok başarılı işlere imza atacak, bir kez daha gücünü, marka olarak değerini, pazara payını büyütmüş olarak pazardan çıkacaktır.

Ben bu başarılı ekibe güveniyorum.

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

NEWS OF SKY

AK TÜRKİYE