Adem Yıldız
Adem Yıldız

SPOR KLÜPLERİ,YÖNETİCİLER VE MEDYA ÜÇGENİ!

Saygı değer dostlar, hani deriz'ya spor bir oyundur, şahsen bu durumu farklı ve daha çerçevesi geniş bir cümleyle ifade ederek diyorumki;hayat bir oyundur,spor oyunun bir parçasıdır, sporun içerisinde ise farklı çarklar,entrikalar ve esrarengizlikler olan ,içerisinde klüplerin,yöneticiler ve medyanın  olduğu bir (...nokta nokta!) üçgenidir.

Bizler halk ağzıyla spor kardeşliktir deriz,başka medeniyet ve kültürler  daha farklı etkileşimlerle sporun kardeşlik ilkesini farklı şekillerde algılamışlardır. 

İnsanlar bir etkinliği yaparken ya amatörce yapar veya amatör ruhla yapar, iki etkinlikte olaylara insani ve kalbi yaklaşımlar sonucundaki iyi niyet tarafımız ağır basar ve insani hassasiyetlerin ön plana çıktığı tatlı bir duygu yoğunluğu ortaya çıkar.

Profesyonel düşüncenin hakim olduğu etkinlikler ve projelerde nedense amatör ruh ikinci plana itilir'ki bu bana göre hayatlarımızın her alanında yapmış olduğumuz yanlışların başında gelmektedir, yani bir etkinlik ve projede RUH yoksa o etkinlik sonucunda başarı olsun ve ya olmasın BEREKET VE İNSANLIĞIN HAYRINA hiçbir olumlu değer ve katkı sağlanamaz.

Dünyada bu durum kesinlikle kurumsallık kazanmış ve iyi niyetin yerini kurallar ve yasaklar alarak belli bir model ve çark a dayalı sistem kurulmuştur.

Ülkemizde ise bir iş amatörce veya profesyonelce yapılsın;ön plana çıkması gereken ne iyi niyet nede  kurallar bir türlü işleve konulamamaktadır,bu durumda maalesef ne  sistem  oturtma ne bir proje üretme imkanı sağlanamamaktadır.

Sisteme değil insana bağlı projeler,kurallara değil keyfiyete dayalı yapılanmalar,RUHUMUZLA değil menfaatlerimize dayalı profesyonel ve amatör  çalışmalar devam ettiği sürece ülkemizde içinde RUH olan ne insan yetiştirebiliriz nede proje üretebiliriz.

Aslında işin sırrı çok basit ,yapılan profesyonel ve amatör yatırımlarda öncelikle belirlenmesi gereken en önemli unsur kaliteli kulüpleşme,empati kurabilen yöneticiler ve doğru mesajlar veren medya unsurlarıyla beraber bunların PROFESYONEL MANTALİTE VE AMATÖR RUH olgusuyla yapılandıracak BELLİ BİR SİSTEME DAYALI SPOR POLİTİKALARIYLA hareket etmektir.

Günümüzde özellikle futbol sektöründe işin ehemmiyetiyle ve gelecek kaygısıyla dönüp ülke menfaatleri doğrulturunda hassasiyet gösteren kulüplerimiz maalesef azınlıkta olup yöneticilerin çoğunluğu gençlik geliştirmeden uzak,medya ise sadece işin magazin kısmıyla ilgilenip sembolik olarak yapmacık yaklaşımlarla ülkemizi,milletimizi ve gençliğimizi yıllarca oyalamışlardır.                                                                                                                                                 Devlet politikası olarak yapılan hamleye ,sportif anlamda mutlaka el atılıp altyapı sistem yapılanmasının yeniden şekillendirilmesi şarttır,buradan tüm bakanlıklara sesleniyorum; gelecek nesillerimiz için gençliğin asla bir medya magazin malzemesi olmasına izin vermememiz gerekir,artık dizi filimler de televizyon ekranlarındanda batı hayranlığından uzak kendi kültürümüzü yansıtan mesajlarla geleceğimize şekil vermenin zamanı geldi de geçiyor,BİR MUSİBET DAHA GELMEDEN ÜLKEMİZE VE GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM,LÜTFEN! 

Selam ve dua ile.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE