Geçmişten geleceğe yolculuğa var mısınız?

Bir fotoğraf paylaşılmış; herkes gepgenç, dipdiri... Yüzlerinde çocuksu dalgacılık, hoşgörülük, yaptığı işe saygı, kardeşlik ve de en önemlisi birbirine sahip çıkma duygusu okunuyor... Kendimi, onların arasında yaşadığım günlerdeki heyecana kaptırdım... Spor servisinde bir haber peşindeymişim de o fotoğrafta yer alamamışım avuntusu sardı içimi... İnanın, geçtiğim günlerde (molla) Aytekin Ceylan abimle konuşuyorduk; bana, 'düşlerimin büyük bir kısmı Milliyet'in sayfaları arasında geçiyor' dedi... Ben de 'bazen sayfaya maçı yetiştiremiyorum... Namık abiden söz işitmekten uykudan uyanarak kurtuluyorum... Seviniyorum tabii...' dedim... Doğrudur... Her birimiz belli bir yaşa gelip dayandık... Aramızdan ayrılanlar oldu; üzüldük... Şimdi tek yapabileceğimiz, daha bir kenetlenmektir... Yılda bir görüşmenin 'Hiç yoktan iyidir' demenin bir anlamı da yok... Geçireceğimiz birkaç saatle avunup birbirimizin sorunlarına, sevinçlerine, üzüntülerine bu birkaç saatle mi ortak olacağız? Hep derim; gelin, daha sık yan yana olalım...
Arkadaşlar; her buluşma bir gelişmedir. Bizleri mutlu edebilen birliktelikleri uzun kısa, es geçmediğimiz sürece daha sık görüşmelerin kapılarını aralayabiliriz... Bu buluşmaları düzenleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Şimdi yapılacak şey, Nisan ayının 8. Günü belirtilen saatte Cemiyet'te olmaktır. Çalıştığımız Milliyet, gelmiş geçmiş en görkemli kadroyu barındıran bir gazeteydi... Buluşma günleri geldiğinde genellikle, geçmişte omuz omuza verdiğimiz bu dev kadrodan (aramızdan ayrılanlara baş sağlığı diliyorum) utanılacak bir çoğunluğu (!) aramızda görmekteyiz... Bu gazetenin bünyesinde yazı işlerinde, ekonomide, magazinde, sporda, ilanda vb.
Hani nerede bu arkadaşlar?
Bizlerin buluşmasında belki pilav tavuk, çay simit var; ama 'büyük yürekli' emekçilerin 'yaşlanmayan' dostlukları da var... Büyük ve pahalı birliktelikler mi daha sıcaktır, yoksa eskisi gibi ekmeğimizi her koşulda bölerek paylaştığımız dostluklar mı?
Çalıştığın yer Milliyet ise koş gel arkadaş, eskisi gibi bir olalım, can olalım...

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete