BU DESTAN UNUTULUR MU?

15 Temmuz'un 2. yılını da kutladık... Karanlıktan aydınlığa dönüşen o gecenin büyük direnişi tarih sayfalarına altın harflerle kazındı. Artık hiçbir kuvvet bu gerçeği değiştiremez.

O gece, karanlık bir geceydi. 40 yıldır ülkenin tüm kurumlarına sızmış bir ihanet şebekesi,  ülkeyi kaosa, iç çatışmaya, işgale kalkıştı. Türk Milleti canını verdi, istiklalini teslim etmedi. Karanlığı aydınlığa çevirdi. Tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. Tüm planları bozuldu. 15 Temmuz'da yeni bir Çanakkale direnişi yaşandı.

Ancak yine de rehavete kapılmamalı. FETÖ terör örgütünün ülke içinde büyük ölçüde beli kırılmış olsa da dış bağlantıları, küresel ağı ve onların arkasındaki küresel şer odaklarının desteği diri ve canlıdır. Bu nedenle 15 Temmuz bilinci, tarihe işlenmesi ve her daim diri ve canlı tutulması gereken vatan görevidir.

 

-EROL OLCAK İZ BIRAKTI-

O gece Rize'de bulunmam nedeniyle, 15 Temmuz şanlı direnişine katılamamanın burukluğunu hala yaşıyorum. Hiç olmazsa, görev yerimiz Atatürk Havalimanı'na akıneden vatandaşlarımızla birlikte püskürtme operasyonlarına katılabilseydim. Hiç olmazsa Cumhurbaşkanımız'ın o gece İstanbul'a gelişinde O'na destek olabilseydim. Maalesef olmadı. Ben Rize'de olsam da yüreğim İstanbul'daydı hep.

15 Temmuz denilince öteki şehitlerimiz gibi aklımızdan hiç çıkmayan bir ismi yine saygıyla anmak istiyorum. Bu isim Erol Olçak. Canından çok sevdiği oğlu Abdullah ile birlikte hainlerin kurşunlarına hedef oldu o gece...

Rahmetli Olçak ile genelde Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda karşılaşırdık. Cumhurbaşkanımız ile birlikte seyahat edeceği zamanlarda fırsat buldukça sohbet eder, dertleşirdik. Ufku geniş, derin bir bilgi birikimine sahip kişilikti Erol Olçak. Tayyip Erdoğan'ın elini kolaylaştıran en önemli çalışma arkadaşlarından biriydi. Erol Olçak'la yine Atatürk Havalimanı Apronu'unda, Cumhurbaşkanımızı uğurlama sırasında karşılaşmıştık. Bu görüşmede AK Parti İstanbul Milletvekli Sn. Ahmet Çamlı da bulunuyordu. Çok sıcak geçen bir muhabbet sonrasında onları Ankara'ya yolcu etmiştik. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Rahmetli Erol Olçak ve Milletvekilimiz Ahmet Çamlı ile birarada olduğumuz bu fotoğrafı her elime aldığımda gözlerim dolar. 15 Temmuz ile ilgili ne zaman bir yazı görsem veya bir söz duysam hep aklıma gelir Erol Olçak. Ülkeye O'nun da emekleri çok.

15 Temmuz şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Mustafa BURSALI

Türkiye Haberci'yi Facebook'ta takip edin

TÜRKİYE HABERCİ E-GAZETE

  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete
  • e-gazete

AK TÜRKİYE