Emirates, haftada iki seferle başlayarak 4 Eylül'den itibaren Varşova'ya yolcu uçuşlarına devam edecek ve 7 Ekim'den itibaren sefer sayısını haftada üçe çıkaracak. Varşova, Emirates’in uçuş ağına dönüş yapan 25. Avrupa kenti olacak.

Varşova'ya uçuşların yeniden başlamasıyla, Emirates mevcut uçuş ağını Eylül ayında 75 şehre çıkarırken Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik'teki yolcularına Dubai üzerinden Polonya'nın başkentine güvenli ve rahat bağlantı uçuşları sunuyor.

Şirket uçuş bağlantılarını kademeli olarak eski haline getirmekte ve daima yolcularının, ekibinin ve topluluklarının sağlığına ve güvenliğine öncelik vermek kaydıyla seyahat talebini karşılamak için yolcu operasyonlarına sorumlu bir şekilde devam etmek adına uluslararası ve yerel otoritelerle yakın çalışmalar yürütmektedir.

Emirates, Dubai-Varşova hattında First, Business ve Ekonomi sınıfı koltuk sunan geniş gövdeli Boeing 777-300ER uçağını kullanacak. EK179 sefer sayılı Varşova uçuşu, Cuma ve Pazar günleri 08:10'da Dubai'den kalkış yapacak ve EK180 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Varşova'dan 15:00'da ayrılacak. Bu rota için 7 Ekim'den itibaren Çarşamba günleri ek sefer koyulacak.

Yolcular iş ve tatil amaçlı ziyaretçilere yeniden kapılarını açan Dubai'ye seyahat ederbilir ve konaklayabilirler. Yolcuların, ziyaretçilerin ve toplumungüvenliğini sağlayan COVID-19 PCR testleri, geldikleri ülke fark etmeksizin BAE vatandaşları, ülkede ikamet edenler ve turistler dahil, Dubai'ye (ve BAE'ne) tüm gelen ve aktarma yapan yolcular için zorunludur.

Dubai Destinasyonu: Pırıl pırıl güneşli plajları ve kültürel miras aktivitelerinden birinci sınıf ağırlama ve eğlence olanaklarına kadar, Dubai dünyadaki en popüler destinasyonlardan biridir. 2019 yılında, şehir 16,7 milyon ziyaretçi çekerken yüzlerce küresel toplantı ve sergi ile spor ve eğlence etkinliklerine ev sahipliği yapmıştır. Dubai, Dubai'nin misafir sağlığını ve güvenliğini korumaya yönelik kapsamlı ve etkili tedbirlerini destekleyen Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi'nden (WTTC) dünyada Güvenli Seyahat damgası alan ilk şehirlerden biri olmuştur.

Esneklik ve güvence: Emirates'in rezervasyon politikaları yolcularına seyahat planlarında esneklik ve güven sunar. 30 Kasım 2020 tarihinde veya öncesinde seyahat etmek için Emirates biletlerini 31 Ağustos 2020'ye kadar satın alan yolcular, COVID-19 ile ilgili beklenmedik uçuş veya seyahat kısıtlamalarına bağlı olarak seyahat planlarını değiştirmek zorunda kaldıkları takdirde veya Flex ve Flex plus tarifesiyle rezervasyon yaptırmışlarsa, seyahat esnekliği sunan rezervasyon şartlarından ve seçeneklerinden faydalanabilirler.