Dell Technologies, Rola Dagher’ın Dell Technologies küresel satış ve müşteri operasyonları başkanı Bill Scannell’a bağlı çalışacak yeni dünya kanal sorumlusu olduğunu açıkladı.

Dagher, Dell Technologies’in küresel anlamda ortak stratejisini, vizyonunu, yetkilendirmelerini, program tasarımını ve deneyimini yönetecek. Yeni görevine 7 Eylül itibarıyla başlayacak olan Dagher, Kanada Cisco Systems’da 3 yıl başkan olarak görev aldıktan sonra Dell’e geri döndü. Cisco’dan önce Dell Kurumsal segmentinde ve Altyapı Çözümleri Grubu’nda satış ve yöneticilik görevleri yaptı. Öncesinde ise 13 yıl boyunca Bell Canada kanalının yönetimine katkıda bulundu. Dagher, ortaklar arası karışıklıkların çözümü ve müşterilere kolaylık sunma konusunda sağlam bir geçmişe sahip.

“Dell’in kanala karşı sarsılmaz bir bağlılığı var ve Rola’nın Dünya Kanal Sorumlusu görevine gelmesiyle Dell Technologies’in kuruluşundan bu yana sürdürdüğümüz galibiyet serisine devam etmeye hazırız” diyen Scannell sözlerine söyle devam etti;

“Rola ortaklara çok önem veriyor ve Dell Technologies olarak yıllık 52 milyar dolarlık sipariş gelirine kadar büyüyen kanal şirketinin başına kendisini getirmekten heyecan duyuyoruz. Ortaklarımız için daha fazla netlik ve öngörülebilirlik sunacağına inanıyoruz.”

“Ortaklarımız günümüzdeki ve gelecekteki başarımızın temelini oluşturuyor ve Dell kanal ekibinin tutkusu ve azmi bizlere güç veriyor” açıklamasında bulunan Ragher sözlerine şöyle devam etti; “Sınıfının en iyisi dönüşümsel çözümleri ve en iyi dijital müşteri deneyimini sunmak için ortaklarımızı dinlemeye, onlardan öğrenmeye ve onlara liderlik etmeye hazırım. Ortaklarımızla derin ilişkiler kurmak ve bu inanılmaz kuruluşun daha başarılı olması için liderlik etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Dagher, Dell’de 21 yıllık bir kariyere sahip olan ve Temmuz ayında ayrılacağını duyuran Joyce Mullen’in ardından göreve başlayacak.

Dell Technologies İş Ortağı Programı basit, öngörülebilir ve karlı olmak amacıyla oluşturulmuştur. Ortaklar, iş ilişkilerinde daha fazla öngörülebilirlik istiyor. Bunu sağlayabilmek için Dell, her bölge için çekirdek satış ekipleri ile kanalı uyumlu hale getiriyor.

Kanal satışları, Dell Kuzey Amerika ve Uluslararası satış yöneticileri John Byrne ve Aongus Hegarty’ye bağlandı. Bunu bir parçası olarak Dell, Diego Majdalani’yi Hegarty’ye bağlı çalışmak üzere yeni Uluslararası Kanal Yöneticisi olarak atıyor. Majdalani, geçtiğimiz yedi yıl boyunca Latin Amerika bölgesinin satışlarını yönetti ve derin bir ortak uzmanlığı ve bilgisi geliştirdi.

Bölge kanal yöneticileri Alvaro Camarena, Anwar Dahab, Tian Beng Ng ve Frank Wu sırasıyla Latin Amerika, EMEA, APJ ve Büyük Çin bölgelerindeki mevcut görevlerine devam edecek ve Majdalani’ye bağlı olarak Dagher ve ekibi ile büyük bir uyum içinde çalışacak.
Kuzey Amerika kanal yöneticisi Gregg Ambulos görevine devam edecek ve John Byrne’a bağlı çalışacak.

Denise Millard, Bill Scannell’a bağlı çalışarak Küresel Ortaklıklar yöneticisi görevine devam edecek. Küresel Ortaklıklar ve Kanal ekipleri, sorunsuz bir ortaklık deneyimi sunmak üzere tüm ortaklarımız arasındaki sinerjiyi sağlamak için birlikte çalışmaya devam edecek.

Bu yapı sayesinde Dell, dünya çapında güçlü bir şirket olmanın yanı sıra bölgelerdeki ortaklarını daha iyi desteklemeye ve çekirdek satış ekipleri ile operasyonel tutarlılığı ve öngörülebilirliği sürdürmeye devam ediyor.