En İyilerin Sıralandığı Bilişim 500 Listesinde Yerli Üretici Technopc; 5 Farklı Kategoride Sıralamaya Girdi

Türkiye’nin Bilişim sektöründe yapılan en detaylı araştırmalarından olan ve 21. Kez düzenlenen Bilişim 500 araştırmalarında Technopc iki ana kategori ve üç farklı alt kategoride Türkiye’nin en iyileri arasında yer aldı.

Bilişim Sektöründe katma değer sağlayan ve en iyilerin sıralandığı Bilişim 500 listesinde Technopc;

- Türkiye Merkezli Donanım Tablet ve Taşınabilir Bilgisayarlar Kategorisinde 3.

- Türkiye Merkezli Donanım Görüntü ve ses Sistemleri Üreticisi Kategorisinde 5.

- Türkiye Merkezli Donanım Üreticisi Kategorisinde 13.

- Türkiye Merkezli Üretici Kategorisinde 52.

- Satış Gelirleri Kategorisinde ise tüm Türkiye’de 134. Olarak yer aldı.


Yalnızca Teknoloji Yetmez… Yerli ve Milli Teknoloji Olmalı

Teknoloji alanında yerli ve milli üretime katkı sağlayan Technopc kurucu ortağı Murat YÜCEL “Katma değerli ürünlerin ve özellikle yerli üretim yaklaşımlarının ne kadar önemli olduğunu bize tekrar tekrar hatırlatan geçmiş dönem deneyimlerimizden ders alarak yirmi yılı aşkın süredir en iyisi ve ihtiyaca uygun en özel tasarımlar ve çözümler için çalışıyoruz. Özellikle pandemi sürecinde teknoloji ihtiyaç ve çözümlerinin ne denli değerli olduğunu hep beraber yaşadık. Artık teknolojik donanım çözümlerin ötesinde yerli ve milli donanım teknolojileri ve bağlı katma değerli ürünler gündemde. Bilişim 500 listesinin önemi de bu noktada çok değerli. Listeye dahil olan tüm üretici ve entegratör kurumlar bu toprakların en önemli değerleridir. Technopc olarak bu listenin ilk sıralarında yer almak ise bizim için ayrı bir değer ve omuzlarımıza yüklenmiş önemli bir sorumluluk.” diyen Murat YÜCEL “Tüm iş ortaklarımıza, yerli üretime destek olan tüm paydaşlara ve Technopc ‘ye inanan, güvenen ve destekleyen kullanıcılarımıza sonsuz teşekkürler” diyerek duygularını paylaştı.

Tehnopc Hakkında

Yerli teknoloji üreticisi ve onaylı tasarım merkezi Technopc; bilişim sektöründe faaliyet gösteren Türkiye'nin lider teknoloji merkezidir.

2006 yılında “yerli ve daha iyi teknoloji” üretmek amacı ile kurulmuş yerli ve milli bir markadır. Bilişim teknolojilerine yönelik çözüm ve hizmetleri, kaliteli ve verimli bir şekilde yaygınlaştırarak uygulama ilkesiyle yola çıkan Technopc, kurumsal şirketlere ve son kullanıcıya yönelik mini PC, tablet PC, masaüstü ve endüstriyel PC’ler, All In One’lar ve ihtiyaca uygun endüstriyel çözümler sunmaktadır. Technopc, yenilikçi, çevreci ve yüksek performanslı ürünleri ile farkını ortaya koymakta, en son teknolojik ar-ge çalışmalarının ışığında katma değerli ve farklı ürünler sunmaya devam etmekte.

Türkiye’de özellikle mini PC pazarında en çok tercih edilen bilgisayar markası olan Technopc, mini PC serisi ile sağlıktan bankacılığa, eğitimden savunma sektörüne kadar geniş bir yelpazede, yeni kurulan veya teknolojisini iyileştirmek isteyen kurumlara çözümler sunmakta; ihtiyaçların belirlenmesi ve ürünlerin konumlandırılması konularında hizmet vermektedir. Mini bilgisayar segmentinde Nano ve Smart Ultra SFF serileri, %70 oranında düşük enerji tüketimi, %90’a varan yerden tasarruf ve sessiz çalışma özellikleriyle, eğitim kurumları, belediyeler, hastaneler, mağazalar ve çağrı merkezleri başta olmak üzere birçok kullanım alanında tercih edilmektedir. Mini PC serisi, işletme yönetiminde kompakt tasarım ile yüksek performansı buluşturmayı hedeflemektedir.