12 yıldır Türkiye’de de faaliyet gösteren Mapei, İtalya'nın Emilia-Romagna bölgesindeki Imola'da 24-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan bu yılki UCI Dünya Yol Şampiyonası'nın Ana Sponsoru olarak Uluslararası Bisiklet Birliği'ni (UCI) desteklemeye devam ediyor.

UCI Dünya Yol Şampiyonası'na ilk katılımını 1999 yılında Treviso'da düzenlenen zamana karşı yarışlara ve Verona'da düzenlenen yol yarışlarına sponsor olarak gerçekleştiren Mapei, 2008 yılından bu yana Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) ana sponsorluğu görevini üstleniyor.

Bisiklet sporunun karakteristik özellikleri ve Mapei DNA'sının yapı taşları olan sıkı çalışma, ekip çalışmasında süreklilik ve zorluklarla başa çıkmak için azimli olma değerlerine benimseyen Mapei, bu ortak değerler ve bisiklet tutkusuyla ilk olarak 1993 yılında profesyonel bir bisiklet takımının sponsoru oldu. Yıllar içerisinde 654 yarış kazanan bisiklet takımı, Mapei’yi tüm dünyaca tanına bir marka haline getirdi.

Spora olan desteklerini sürdüreceklerini belirten Mapei kurucusu Squinzi ailesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu yılki UCI Dünya Yol Şampiyonası'nın önemli bir bisiklet kültürüne sahip olan İtalya'da yapılacak olmasından dolayı oldukça mutluyuz.. Mapei'nin UCI Ana Sponsoru olarak katılması, şirketimizin DNA'sında olan değerleri temsil eden bu sporla olan güçlü bağını gösteriyor. Bu etkinliğin, hem İtalya için hem de genel anlamda spor dünyası adına bu zor zamanlarda yeni bir başlangıç noktası olmasını umuyoruz."

MAPEI Hakkında:

1937'de Milano'da kurulan Mapei'nin şu anda 57 ülkede 90 yan kuruluşu ve beş kıtaya dağılmış 36 ülkede 83 üretim tesisi mevcut ve ayrıca 2019'da 2,8 milyar Euro konsolide geliri ve dünya çapında 10.500'den fazla personeli bulunuyor.

Şirketin başarısı şunlara dayanmaktadır: müşterilerin gereksinimlerini ve pazar talebini karşılayan onaylı ürünler ve sistemler tedarik ederek yapı sektöründe uzmanlaşma; yerel gereksinimleri karşılamak ve nakliye maliyetlerini en aza indirmek için uluslararasılaşma; şirketin yatırım ve insan kaynakları açısından en bağlı olduğu Araştırma ve Geliştirme. Çevre ve toplum üzerindeki etkilerini sürekli olarak denetleyen Mapei, kurumsal büyümenin sürdürülmesi için yukarıda geçen üç ilkeye sürdürülebilirliği de temel bir etmen olarak aşamalı bir şekilde dahil etti.