Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Mardin’de gerçekleştirdiği AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “TISİAD olarak bölgemizin gelişmesinde her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Mardin, Kızıltepe’de cuma günü önemli bir birliktelik gerçekleştirildi. TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç ve Genel Başkan Yardımcısı Reber Haşimoğlu, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile bir araya geldi. Birliktelikte, Iraklı iş insanlarının Mardin ve ülkeye dair yapacakları program ve planlamalar hakkında istişareler de bulundular. Bölgenin ekonomisi ve ticareti hakkında konuşulurken, bölgenin kalkınmasına fayda sağlayacak adımlar hakkında fikir alışverişi yapıldı. TISİAD Başkanı Kılıç ziyaretin ardından yaptığı açıklama ile birliktelik hakkında detaylı bilgi verdi.

“BÖLGENİN İHTİYAÇLARINI KONUŞTUK”

Bölgenin kalkınması noktasında çalışmak istediklerini dile getiren Genel Başkan Kılıç, “Mardin, Kızıltepe’de cuma günü, çok değerli AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile bir araya geldik. Kendileriyle yaptığımız sohbetlerde, bölgede atmak istediğimiz adımlardan bahsederek, düşüncelerine başvurduk. Bizler için çok önemli konulardan bahsederek, bölgenin ihtiyaçlarını dile getirdiler. Geleceğe yönelik atmak istediğimiz adımları da çok samimi bir karşılıkla değerlendirdiler. Bu noktada bizlere gösterdikleri ilgi ve alaka için çok teşekkür ederiz. Umarım, Mardin’imizi, bölgemizi geleceğe taşımak noktasında çok güzel projelerde tekrar bir araya gelebiliriz. TISİAD olarak bölgemizin gelişmesinde her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.Daha sonra Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hacı Mahmut Dündar ve Kızıltepe Borsa Başkanı Mehmet Şahin'de ziyaret edildi.