Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından (PTT AŞ) "Unesco'nun 75. Kuruluş Yıldönümü" konulu özelgün zarfı 16 Kasım 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

16 Kasım 2020 tarihinde tedavüle çıkan "Unesco'nun 75. Kuruluş Yıldönümü" konulu özelgün zarfı 5,00 TL bedelle; www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde abone sayısı kadar satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünün satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi / Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA" adresinde mesai saatleri içerisinde, "Unesco'nun 75. Kuruluş Yıldönümü 16.11.2020 ANKARA" ibareli özel gün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılmaya başlandı.

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 16 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulan özelgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 16 Kasım 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.