Pandemiyle mücadelede toplumun farklı kesimlerine yönelik destekler sunan Türkiye Finans, hazırladığı yeni destek paketi ile öğretmenlere sesleniyor. Paket; avantajlı kâr oranlarına sahip taşıt ve ihtiyaç finansmanı imkanlarından COVID-19 tanı ve tedavisini de kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortasına kadar çok çeşitli değer teklifleri içeriyor.

Pandeminin olumsuz etkilerine karşı Türkiye ekonomisine katkı sunmayı amaçlayan Türkiye Finans Katılım Bankası, sağlıkçılar, kamu çalışanları ve 65 yaş üstünden oluşan farklı kesimlerin ihtiyaçları için toplumsal fayda ekseninde hayata geçirdiği ekonomi destek paketlerine bir yenisini daha ekledi.

Banka, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla oluşturduğu ve 30 Kasım 2020’ye kadar geçerli olacak “Öğretmenlere Özel Destek Paketi” ile öğretmenlere ve eğitimcilere avantajlı bireysel finansman imkanlarının yanı sıra rekabetçi kâr paylaşım oranları, e-ticaret alışverişlerinde kullanılabilecek eksta bonus puanlar, indirimli tamamlayıcı sağlık sigortası gibi birçok faydayı bir arada sunuyor.

Türkiye Finans’ın sunduğu Öğretmenlere Özel Destek Paketi’nden kamu ve özel sektörde görev yapan tüm öğretmenler ve öğretim görevlileri yararlanabiliyor. Paket kapsamında; ihtiyaç ve taşıt finansmanından yüzde 1,37’den başlayan avantajlı kâr oranları ile faydalanılabiliyor.

Öğretmenlerimizin ekonomik durumları kadar sağlıklarını da önemseyen Türkiye Finans, paket içinde birçok anlaşmalı sağlık kurumunda geçerli olan ve avantajlı imkanlar içeren tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneği de sunuyor. Poliçe kapsamında öğretmenlere yatarak tedavilerinde yüzde 20, ayakta tedavilerinde ise yüzde 15 indirim imkânı tanınıyor. Tüm bunların yanı sıra öğretmenlere TL katılım hesaplarında 98/2, döviz katılım hesaplarında ise 75/2 kâr paylaşım oranlarından yararlanma imkânı sunan paket, Türkiye Finans’ın kredi kartı olan Happy Kart sahibi öğretmenlere tek seferde yapacakları 400 TL ve üzeri e-ticaret harcamalarında 100 TL değerinde bonus, Happy Kart’ı yeni kullanmaya başlayacak öğretmenlere ise ek olarak tanımlanacak, 40 TL değerindeki hoşgeldin bonusu ile 140 TL'ye varan bonus fırsatı sunuyor.

Farklılaşan ihtiyaçlar doğrultusunda özel destek paketler oluşturarak pandemi döneminde topluma ve ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçladıklarını belirten Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı M. Necati Özdeniz, “Pandemi nedeniyle toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaçlarına uygun kampanyalar üretmeyi başlıca sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Bugüne kadar sağlıkçılarımız, kamu çalışanlarımız ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza özel değer teklifleri içeren destek paketleri sunduk. Toplumsal fayda odaklı yaklaşımımızın devamı olarak bu dönemde önemli görev üstlenen öğretmenlerimizin ihtiyaçları için yanlarında olmak istedik. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini emanet ettiğimiz, her koşulda büyük bir özveriyle görevlerini sürdüren öğretmenlerimize de duyduğumuz bu minnetin bir yansıması olarak onlar için “Öğretmenlerimiz İşe Değil Derse Gider” diyerek özel bir destek paketi oluşturduk. Bu paketimizle eğitime gönül veren öğretmenlerimize maddi destekler sunarken, COVID-19 tanı ve tedavisini de kapsayan avantajlı bir tamamlayıcı sağlık sigortası imkanı sağlıyoruz. Amacımız öğretmenlerimizin daha iyi ve güvenli şartlarda görevlerinin başında olmalarına katkı sağlamak. Bu vesileyle ülkemizin dört bir yanında, birçok zorluğa rağmen özveriyle görevinin başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü şimdiden kutluyorum” dedi.