Havayolu, Cape Town, Durban, Maldivler, Maputo, Phuket, Seyşeller ve Zanzibar için frekans artırımına gitmenin yanı sıra uçak tiplerini de güncelleyecek.

Havayolunun yakıt tasarrufu sunan uçaklardan oluşan genç filosu, yolcu talebine göre hizmetlerini ideal şekilde güncellemesine, frekans artırmasına ve yolcularına istedikleri zaman seyahat edebilme esnekliği sunmasına olanak sağlıyor.

Qatar Airways, yaklaşan kış tatili için önemli tatil rotalarına yapacağı ek uçuşları ve uçak tipi güncellemelerini duyurmaktan memnuniyet duyduğunu açıkladı.

Havayolunun yakıt tasarrufu sunan modern filosu, pandemi boyunca uçmaya devam etmesine ve 100'den fazla noktaya haftalık 700'den fazla küresel uçuş yaparak havacılık sektörüne liderlik etmesine olanak sağladı.

Qatar Airways, uçak tiplerini güncelleyerek aşağıdaki uçuş noktalarına frekans artırımı yapacağını duyurdu:

Cape Town (16 Aralık itibarıyla günlük uçuşlar)
Durban (18 Aralık itibarıyla haftada üç uçuş)
Maldivler (17 Aralık - 10 Ocak tarihleri arasında günde 3 uçuş)
Maputo (18 Aralık itibarıyla haftada üç uçuş)
Phuket (4 Aralık'ta başlayacak uçuşlar, 18 Aralık itibarıyla haftada üçe çıkarılacak)
Seyşeller (15 Aralık itibarıyla haftada üç uçuş)
Zanzibar (1 Aralık itibarıyla A350-900 ile uçuşlar başlayacak)

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “Seyahat kısıtlamaları hafifledikçe, uluslararası seyahatin toparlanmaya başlamasının ilk yeşil filizlerini görmeye başladık. Bu yılın ilk aylarında insanları evlerine götürmek için uçmaya devam etmek önceliğimiz olmuştu. Önümüzdeki kış dönemi için de seyahat planlaması yapan yolculara ve acentelere daha esnek seçenekler sunmak bizim için aynı derecede önemli. Bu nedenle Cape Town, Maldivler, Seyşeller ve Zanzibar gibi birçok önemli tatil noktasına yapılacak uçuşların kapasitesini artırıyoruz. Dünya genelinde 100'den fazla noktaya haftalık 700'den fazla uçuş yapıyoruz ve ortaklarımız aracılığıyla yüzlerce mükemmel bağlantı sunuyoruz. Yolcularımız istedikleri yere, diledikleri zaman, esnek seyahat seçenekleri ile uçmak konusunda Qatar Airways'e güvenebilirler. "

Qatar Airways, çevreci ve yakıt tasarruflu çift motorlu uçaklara yaptığı stratejik yatırım sayesinde, pandemi boyunca uçmaya devam ederek uluslararası havacılığın sürdürülebilir iyileşmesine liderlik etti. Havayolu dünyanın en büyük A350 filosuna sahip olmakla birlikte yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda üç yeni Airbus A350-1000 uçağını daha teslim alan havayolu, ortalama yaşı 2,6 olan A350 filosunu toplam 52 adete çıkardı.

Qatar Airways, COVID-19’un seyahat talebi üzerindeki etkileri ve mevcut pazarda bu kadar büyük dört motorlu bir yolcu uçağını kullanmanın çevre duyarlılığı açısından doğru olmadığını düşündüğü için Airbus A380 filosunu kullanmıyor. Qatar Airways ayrıca kısa süre önce yolcularının rezervasyon sırasında yolculuklarına ilişkilin karbon emisyonlarını gönüllü olarak dengelemelerini sağlayan yeni bir program başlattı.

Qatar Airways, IATA Kış Sezonu’nda güçlü bir program ile birçok şehre, günlük veya günde birkaç frekansta uçarak ağını Afrika'da 20, Amerika'da 11, Asya-Pasifik'te 42, Avrupa'da 38 ve Orta Doğu'da 15 olmak üzere, 126 noktaya çıkarmayı hedefliyor.

Birçok ödülü bulunan Qatar Airways, havayolu sektöründe mükemmelliğin zirvesi olarak kabul edilen ve saygı duyulan Skytrax ödüllerinde beş kez "Yılın Havayolu" ünvanını alan tek havayoludur. Qatar Airways ayrıca “Orta Doğu’nun En İyi Havayolu”, çığır açan bir Business Class deneyimi sunan Qsuite kabini ile, "Dünyanın En İyi Business Class’ı" ve "En İyi Business Class Koltuğu" ödüllerine de layık görüldü.