Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından Amfibi Hücum Timleri ile ilgili duygulandıran bir paylaşımda bulundu. Denizde ve Karada düşmanın korkulu rüyası olan Amfibi Hücum Timleri için "Her zaman, her şartta, her türlü göreve hazır! " mesajı verildi.

Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından Amfibi Hücum Timleri hakkında paylaşım yapıldı. Tüyleri diken diken eden paylaşımda "denizde ve karada düşmanın korkulu" rüyası ifadelerine yer verildi.

Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı milletimizin huzur ve refahı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası ve bölünmez bütünlüğü için Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde ulusal ve uluslararası sularda, hak ve menfaatlerimizi korumak maksadıyla görev yapmak üzere 30 ağustos 1968 tarihinde Gölcük'te kurulmuştur.

İzmir'in Foça ilçesinde konuşlu Amfibi Deniz Piyade Tugayı, "daima hazır" sloganıyla yerine getirdikleri görevleri için eğitimlerini aralıksız sürdürüyor...

Güne sporla başlayan amfibi deniz piyadeleri, atış konusunda da en iyisi olmaları için özenle yetiştiriliyor. Amfibi hücum timleri için hareketli atışlar çok önemli. Bu atışlarını geliştirmek için eğitimlerine her gün aralıksız devam ediyorlar...

Atışlarda ikinci önemli nokta stres parkuru. Timler işte bu noktada gerçek bir olayı icra ediyor. Fiziki ve askeri yönden üstün standartlara ulaşmaları için zorluklara göğüs geren deniz timsahlarının eğitimi gerçeği aratmıyor. Amfibi deniz piyadeleri, timsahlar birçok başarılı operasyona imza atıyorlar... İşte bu operasyonlara gitmeden önce de bu zorlu eğitimleri başarıyla tamamlıyorlar.

"Ayakta kalan ölür" sloganıyla düşman hattında sürünerek ve kısa süreli ayakta kalarak ilerleyen deniz piyadeleri, hedefleri yok ediyor. 7 gün 24 saat vatan savunmasında olan deniz piyade tugayı, gece harekat icra etme yeteneğine de sahip.