Turizm sektörünün yeni ve dinamik markası Dmaxtour’da CEO olarak deneyimli isim Nazmiye Ayla Aydoğdu göreve başladı.

Türkiye’nin ilk tur acentesi Türhol’ün vizyonunu yenilikçi bir bakış açısıyla günümüze taşıyarak sektöre hızlı bir giriş yapan Dmaxtour, turizm sektörünün deneyimli isimleriyle kadrosunu güçlendiriyor. Yeni nesil seyahat anlayışıyla seyahatseverlere dünyanın kapılarını açan Dmaxtour’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Nazmiye Ayla Aydoğdu oldu.

Finans alanındaki uzmanlığı ve deneyimi ile çeşitli sektörlerde üst düzey yönetici olarak görev yapan Aydoğdu, 2015 yılında Prontotour’da finans direktörlüğü pozisyonuyla turizm sektörüne giriş yaptı. 2020 yılının son çeyreğinde turizm sektöründe girişimci olmaya karar vererek Dmaxtour’un kurucu ortakları arasında yer aldı.

Nazmiye Ayla Aydoğdu, 1991 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının hemen ardından iş hayatına atıldı. Scrikss Maden ve Plastik Sanayi, Talon Elektronik Çözümler A.Ş., The Green Lemon Gıda(Nandos), Securverdi Güvenlik Hizmetleri gibi farklı sektörlerdeki firmalarda kariyerini üst düzey yönetici olarak devam ettirdi. Son olarak 2015-2019 yılları arasında Prontotour Turizm’de finans direktörlüğü görevini yürüttü.

Evli ve bir çocuk annesi olan N. Ayla Aydoğdu, iyi derecede İngilizce biliyor.