Erkek modasında dar pantolonların hüküm sürdüğü yılların ardından, düz kesim jean’ler geçtiğimiz sezonlarda büyük bir geri dönüşe imza attı. Levi’s®’a göre bu, bugünün mükemmel kesimi bulmak için arşivlere dalmak demek! Nitekim sektörde 150 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösterdiğinizde, belki de akla gelebilecek her trende uygun bir kesimi bünyenizde barındırıyorsunuz. İşte, İlkbahar/Yaz 2021 sezonunda lanse edilen yeni Levi’s® 551®Z Authentic Straight erkek jean’inin arkasındaki hikaye tam da bu!

Önceden çektirilmiş fermuarlı orijinal 1961 Levi’s® 551’den -Levi’s®’ın dokuma sırasında çektirilmiş ilk jean’i- ilham alınarak tasarlanan yeni 551®Z Authentic Straight, daha bol, düz kesim olma özelliğini taşıyor. Ve tıpkı öncekiler gibi, düğme yerine fermuara ve çift taraflı büyük bir kırmızı etikete sahip. Kaykaycılar, sokak stili tutkunları ya da onlar gibi giyinmek isteyenler için son derece ideal.

90’lar etkisini güçlendirmek isteyenlere yönelik taşlanmış bir model de dahil olmak üzere, açıktan koyuya kadar farklı yıkama seçenekleri bulunan
 
551®Z Authentic Straight’in hem indigo hem de dokuma öncesi boyanmış siyah renk seçeneği mevcut.

Koleksiyondaki her model, pamuk görünümü ve hissini veren işlenmiş kenevir ipliğinden yapılmış pamuklaştırılmış kenevir kumaşından üretildi. Kenevir, pamuktan daha az su, kimyasal madde ve toprak gerektirdiğinden, pamuklaştırılmış kenevir jean’lerimizi geleneksel pamuktan çok daha sürdürülebilir bir seçenek haline getiriyor.

Günümüz trendlerine 90’ların havasını katan 551®Z Authentic Straight, 60’lardan alınan ilhamla doğdu ve sürdürülebilirlik odağında tasarlandı.
 
Levi's® ruhunu bundan daha iyi yansıtamazdı!

LEVI’S® HAKKINDA

Levi’s®, klasik Amerikan stilini ve çabasız “cool” tarzı mükemmel temsil eden bir markadır. Levi’s® jean’leri, 1873 yılında Levi Strauss & Co. tarafından keşfedildiğinden bu yana dünyanın en tanınan giysilerinden biri haline gelmiş ve nesillerdir tüketicilerin hayal gücünü ve bağlılığını yakalamayı başarmıştır. Günümüzde Levi’s® marka portföyü, daima öncü ve hazır giyim sektöründe eşi bulunmayan yenilikçi bir ruhla evrimini sürdürmektedir. Dünyanın lider jean ve aksesuar markası olarak 110’dan fazla ülkede satılan Levi’s® ürünleri, insanların kişisel stillerini ifade etmelerini sağlamaktadır. Levi’s® markası, ürünleri ve mağazaları hakkında daha detaylı bilgi için levi.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.

LEVI STRAUSS & CO. HAKKINDA 

Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi's®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co.™ ve Denizen® markaları altında jean, spor giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır. Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.000 perakende ve shop-in-shop mağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır. Levi Strauss & Co., 2018 yılında 5,6 milyar $ net ciro açıklamıştır.