Haber Foto Nurcan Kırcalı

Şile’de yapılacak olan “Savunma Sanayi Meslek Lisesi” için Bakanlık düzeyinde yerinde inceleme gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Şile’de açılacak olan Savunma Sanayi Meslek Lisesinin çalışmaları ile ilgili gelişmeleri yerinde görmek ve bşr dizi incelemelerde bulunmak için Şile’yi ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve İl Millî Eğitim Müdürü Levent Yazıcı İlk olarak Şile’de açılacak olan Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırlık durumlarını yerinde görme ve değerlendirmeler için ilk olarak Şile Repkon Makina ve Kalıp Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketini ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan yetkililer. Okulun müstakil olarak yapılacağı alanı yerinde görerek teknik bilgiler hakkında yetkililerden bilgi edindiler.

Ziyaret ve incelemeler hakkında konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı “Gururluyuz

Geçtiğimiz haftalarda ilk müjdesini Ankara’dan verdiğimiz ve hemen ardından İstanbul Valiliğinde gerçekleşen Protokol imza töreniyle hızla gelişmeye devam eden süreçte bugün ülkemizin savunma sanayine personel yetiştirecek ilk teknik lisesi olacak eğitim kampüsümüzün detaylarını görüşmek için Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’i ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı’yı ilçemizde misafir ettik.Savunma sanayimize büyük değer katan Repkon’ a yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum. Ayrıca Repkon tarafından inşa edilecek ve 18 ay içinde tamamlanmasını planladığımız bu teknik lise ile Şile; ülkemizin savunma sanayinde fark yaratacak. Gençlerimizin ve ülkemizin geleceği için tüm paydaşlarımızla özverili bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ziyarette İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı,Belediye Başkan Yarımcıları,Özcan Kara,Soner Berksan,Abdullah Güllüce,Ak Parti Şile İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özen, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür ve Repkon Firması yetkilileri de bulundu.

Haber Foto

Nurcan Kırcalı