Yusuf Zengin

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınından korunma amaçlı uygulanan önlemlerden biri de seyahat kısıtlamaları oldu. Pandemi kısıtlamalarıyla birlikte özel jetlere talebin artması sebebiyle AirSada Havacılık’ın kurucusu Tolga Urcu, “İş insanlarının, bürokratların ve çok uluslu şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarını iş jetleriyle sağlıyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında kurulan Airsada Havacılık, pandemi sürecinde iş jetlerine artan talebi karşılamak amaçlı 9 milyon liralık sermayeyle kuruldu. Şirket, Ortadoğu’da iş yapan veya orada yaşayanların, iş insanlarının üst düzey bürokratların seyahatlerinde özel jet kullanmak isteyenlere üyelik sistemi ve kurumsal anlaşmalarla havayolu uçuş fiyatlarını vererek sürdürülebilir hale getirmek istiyor.

GENÇLERE HAVACILIĞI SEVDİRMEK VE MESLEK SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ

Bizi özel jet taşımacılığından ayıran en önemli özelliğimiz bu işi meslek olarak yapıyor olmamız diyen Urcu, “Bu işi yaparken sunduğumuz servisi, ticari beklentimizin üstünde tutuyoruz. Markamıza ve personelimize çok büyük yatırım yapıyoruz. Özel Jet yolcu taşımacılığını havayolu mantığı ile işletiyoruz. Dijital alt yapımız ve filomuza yapacağımız yatırımında yanında Antalya’da PPL lisansı veren bir havacılık uçuş okulu açmayı istiyoruz. Dünyanın her yerinden gelecek gençlere özellikle genç kızlarımıza havacılığı sevdirmek ve onları meslek sahibi yapmak istiyoruz” dedi.