Airbus, Air Austral'ı yeni bir Airbus müşterisi ve operatörü olarak ağırlamaktan mutluluk duyarız dedi. Bu A220, Hint Okyanusu bölgesinde bir Fransız havayolu tarafından işletilen ilk tip olacak.

Air Austral, operasyonel verimliliğini artırmak için orta ve kısa mesafeli filo modernizasyon planının bir parçası olarak Airbus A220-300'ü seçti ve 12'si business class olmak üzere 132 koltuklu konforlu iki sınıf kabin düzeninde gelişmiş bir yolcu deneyimi sunuyor.

La Reunion Adası'nın güzel manzaralarını temsil eden havayolunun kendine özgü görünümünü taşıyan Air Austral, bölgesel ağını La Réunion Adası ile Mauritius, Mayotte, Seyşeller, Güney Afrika, Madagaskar ve Hindistan arasındaki rotalarda uçan üç A220-300 ile güçlendirecek.

En yeni nesil dişli turbofan motorları Pratt & Whitney PurePower PW1500G ile güçlendirilen A220, kategorisindeki en sessiz ve en çevre dostu uçaktır.  Bugüne kadar Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Afrika'da uçuş yapan 160'tan fazla A220 teslim edildi ve Airbus'ın yeni nesil tek koridorlu aile üyesinin çok yönlülüğünü kanıtladı.