Emirates'in EK213 sefer sayılı uçuşu, Miami Uluslararası Havalimanı'nda tazyikli su ile karşılanırken bu anlara yolcular, havacılık tutkunları ve misafirlerden oluşan bir grup eşlik etti. Havayolu, ilk uçuşunu Boeing 777 Gamechanger ile gerçekleştirirken, yerde de uçağın popüler First Class özel süitlerinin yer aldığı iç dizaynını tanıttı. Mercedes-Benz S-Class'tan ilham alan, zeminden tavana sürgülü kapılar ve şık tasarım öğeleriyle öne çıkan Emirates Gamechanger First Class süitlerinin her biri 3,72 metrekareye kadar kişisel alan ve ultra modern bir tasarım sunuyor.

Emirates Miami’ye haftada dört kez gerçekleştireceği uçuşlarına First Class'ta sekiz özel süit, Business Class'ta 42 yatak haline gelebilen koltuk ve Ekonomi Sınıfı'nda 304 geniş koltuk sunan üç sınıflı Boeing 777-300ER uçakları ile devam edecek.

Orlando ile birlikte Miami'ye yapılacak bu yeni seferler Florida kalkışlı ve inişli uçuşlar için ek bir erişim noktası sunuyor. Haftada 70'ten fazla sefer gerçekleştiren Emirates'in ABD'deki uçuş ağı 12 noktaya ulaşırken, havayolu böylece Güney Florida'ya daha fazla seçenek ve kolay bağlantı imkanı sunuyor. Ayrıca, Miami'nin yanı sıra Güney Florida, Güney Amerika ve Karayipler'den gelen yolcuları Dubai üzerinden Orta Doğu, Batı Asya, Afrika, Uzak Doğu ve Hint Okyanusu Adaları'ndaki 50'den fazla noktaya bağlıyor.

Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava Miami uçuşlarıyla ilgili heyecanını şu cümleler ile dile getirdi: "Miami-Dade sakinleri ve ziyaretçileri için iş ve tatil amaçlı seyahat seçeneklerini genişletiyor ve bu anlamda Miami Uluslararası Havalimanı'na (MIA) yapılacak yeni Emirates uçuşları için heyecan duyuyoruz. Dubai'den gelecek yeni ziyaretçilere kapılarımızı açarak ve sayısı giderek artan dünya çapındaki destinasyonlarımıza bir yenisini ekleyerek MIA'yı global bir seyahat üssü olarak birleştirmeyi sürdürüyoruz."

Emirates ABD ve Kanada Bölüm Başkan Yardımcısı Essa Sulaiman Ahmed ise şu açıklamada bulundu: “Yolcular için uzun süredir beklenen Dubai-Miami seferlerimizi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. BAE ve ABD gibi ülkelerin aşılama çalışmalarını artırması ve uluslararası seyahatin tüm dünyada güvenli bir şekilde yeniden başlamasıyla birlikte yeni deneyimler yaşamak isteyen yolcularımızın bu seferlere ilgi göstermesini bekliyoruz.

Yeni Miami seferinin sunduğu geniş erişim imkanıyla birlikte, yüksek talep yaratmasını, iş, seyahat ve tatil trafiğini artırmasını ve her iki şehir arasında ve diğer bölgelerde ekonomi ve turizm bağlantılarını geliştirmesini bekliyoruz. Artan talep doğrultusunda, ABD'deki operasyonlarımızı büyütme konusunda kararlıyız. Bu kapsamda, Miami'deki yetkili kurumlara ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyor ve yolculara benzersiz ürünlerimizi ve ödüllü hizmetimizi sunmak için heyecan duyuyoruz."

Miami Uluslararası Havalimanı Geçici Direktörü Ralph Cutié şöyle konuştu: "Emirates'i MIA'da görmekten gurur duyuyoruz ve Dubai, Orta Doğu ve dünyanın çeşitli noktalarından yolcuları karşılamak için sabırsızlanıyoruz. Emirates şüphesiz sektörümüzdeki lider havayolu şirketlerinden biridir ve Dubai de tatil ve iş seyahatleri açısından dünyanın en popüler şehirlerinden biri haline geldi. Yerel ve aktarmalı yolcularımızın tekrar havayoluyla seyahat etmeye başladığı bugünlerde, onlara Emirates'in birinci sınıf Dubai seferlerini sunmaktan biz de mutluluk duyuyoruz."

Greater Miami Kongre ve Ziyaretçi Bürosu CDME, Başkan ve CEO'su William D. Talbert III’ün açıklaması ise şu şekilde: "Emirates'in Dubai'den Miami'ye gerçekleştirdiği bu ilk uçuş, Greater Miami bölgesinin global bir giriş kapısı ve birinci sınıf bir destinasyon olarak konumunun gerçek bir göstergesidir. Uluslararası ziyaretçilerimize kapılarımızı güvenli bir şekilde yeniden açarken, çeşitliliğiyle öne çıkan kozmopolit metropolümüzü, denizimizi, el değmemiş plajlarımızı ve tüm yıl süregelen harika havayı seveceklerinden emin olduğumuz Emirates yolcularını ağırlamaktan heyecan duyuyoruz."

Emirates, bu yeni seferi kutlamak için imza niteliğindeki uçak içi hizmetini, yemek ve içecek menüsündeki özel olarak hazırlanan alkolsüz ve alkollü kokteylleri de kapsayacak şekilde genişletti ve tüm sınıflarda yolcular yemeklerini lezzetli bir misket limonlu tart ile tamamlamanın keyfini çıkardı. Miami seferindeki uçak içi deneyimini, ortama uyarlamak için de uçağa biniş ve inişte ortam aydınlatması ABD'nin kırmızı, beyaz ve mavi renklerine ayarlandı. Tüm sınıflardaki yolcular Miami'den ilham alarak hazırlanan bir müzik listesi dahil isteğe bağlı eğlence platformu ice üzerinden 4500 kanallık bir seçkinin yanı sıra Wi-Fi ve Canlı TV'nin keyfini çıkardı.

Bu yeni sefer ayrıca Emirates'in Ekim 2020'den beri Miami'ye yolcu uçağıyla kargo seferleri gerçekleştiren hava taşımacılığı bölümü Emirates SkyCargo'nun sağladığı mevcut ticaret bağlantılarına da bir yenisini ekleyecek. Emirates, Miami'ye ve Miami'den kargo kapasitesi sunarak çabuk bozulabilen gıda ürünleri, elektronik ürünler ve diğer parçaların yanı sıra e-ticaret ürünlerinin ihracatını da kolaylaştırıyor. Emirates SkyCargo ayrıca geçmişte dünya çapındaki binicilik etkinliklerine şampiyon atları taşımak için Boeing 777 tam kapasite kargo uçağıyla çeşitli charter uçuşları gerçekleştirmişti. 2019'dan beri, Emirates SkyCargo Miami'ye ve Miami'den 7700 tonun üzerinde kargo taşıdı.

Miami'nin de dahil olmasıyla, Emirates artık ABD'de Boston, Chicago, New York (JFK ve Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Washington DC ve Orlando dahil 12 noktaya sefer düzenliyor.

Miami varışlı ve kalkışlı uçuşlar haftada dört kez Emirates'in üç sınıflı Boeing 777-300ER uçağıyla gerçekleştirilecek. Emirates'in EK213 sefer sayılı uçağı Dubai'den (DXB) 03:10'da kalkarak 11:00'da Miami'ye (MIA) varacak olup EK214 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Miami'den 21:10'da ayrılarak sonraki gün 19:25'te Dubai'ye iniş yapacak.