2019 yılından bu yana SAP Türkiye Finans Direktörü olarak görev yapan Buluş Fidan Tüfekçi, SAP’nin Güney Avrupa ve Frankofon Afrika ülkelerini kapsayan SEFA bölgesi Finans Direktörlüğü (CFO) görevine atandı. Global şirketlerde finans yönetimi alanında yaklaşık 21 yıllık deneyime sahip olan Tüfekçi, SAP Güney Avrupa ve Frankofon Afrika bölgesinin finans stratejisi ve dönüşümü ile birlikte bölgenin büyüme hedeflerinin gerçekleştirilmesinde önemli bir rol üstlenecek.

Kurumsal uygulamalar ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin SEFA bölgesinde önemli bir atama gerçekleşti. Türkiye’de 20 yıldır sunduğu ileri teknolojiler ile şirketlerin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine ve akıllı işletmelere dönüşmesine destek olan SAP’nin Güney Avrupa (İspanya, Portekiz, İsrail, Türkiye) ve Frankofon Afrika bölgesinin finansal operasyonlarının yönetimini SAP Türkiye Finans Direktörü Buluş Fidan Tüfekçi üstlenecek.

2018 yılından bu yana SAP Türkiye bünyesinde görev alan Tüfekçi, yeni pozisyonunda bölgenin kârlılık, nakit ve risk yönetimi, etik ve uyumluluk gibi stratejik alanların yönetiminden sorumlu olacak. SAP Güney Avrupa ve Frankofon Afrika’nın uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşması ve bulut dönüşümünü tamamlaması için bölge yönetim takımı ile birlikte çalışmalar yürütecek olan Tüfekçi, yeni görevine 1 Kasım 2021 tarihi itibarıyla başladı.

Finans alanında global tecrübe

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Tüfekçi, İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. Kariyer hayatına Hewlett-Packard’da (HP) finans analisti olarak başlayan Tüfekçi, 10 yıla yakın bir süre Türkiye ve İrlanda’da, ülke ve bölge üst düzey finans görevlerinde yer aldı. SpenglerFox’ta ülke finans müdürü ve global mali kontrolör olarak görev aldıktan sonra Microsoft Türkiye’de finans departmanında çeşitli üst düzey görevler alan Tüfekçi, SAP Türkiye’ye 2018 yılında Finansal Kontrol Müdürü olarak katıldı, 2019 Ekim’de Türkiye CFO’su görevini aldı.