Türkiye’nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek şirketi DİMES, iş uygulamalarıyla küresel ödül programlarında başarısını sürdürüyor.

DİMES İnsan Kaynakları Departmanı tarafından çalışan bağlılığını ve motivasyonunu artırmak, çalışanların şirketin farklı süreçlerine aktif fikirsel katılımını teşvik etmek ve çalışanlara fayda sağlamak amacıyla geliştirdiği ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi projesi, dünyanın en prestijli uluslararası ödül platformları arasında yer alan Büyük İşverenler için Stevie Awards kapsamında ödül kazandı. 

ÖĞRENDİMES Ödül Sistemi projesi, dünyanın en iyi işverenlerini ve insan kaynakları profesyonellerini ödüllendiren uluslararası Büyük İşverenler için Stevie Awards (Stevie Awards for Great Employers) ödül platformunda, En İyi Ödüllendirme ve Takdir Stratejisi (Best Reward & Recognition Strategy) kategorisinde Bronz Ödüle adını yazdırdı. Stevie Awards kapsamında bu yıl 26 ülkeden 950'den fazla şirket İnsan Kaynakları ile ilgili çeşitli kategorilerde değerlendirilmek üzere ödül sürecine dahil oldu. Kazananları seçmek için değerlendirme sürecine ise dünya çapında 100'den fazla profesyonel katıldı. 

 

ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi’nin, şirket içerisinde birbirinden farklı ilerleyen ödüllendirme sistemlerini tek bir çatı altında topladığı ve çalışanları teşvik etmenin yanı sıra çalışanlara fayda da sağladığını söyleyen DİMES İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı (CHRO) Yelda Tavlan, “ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi’miz, çalışma arkadaşlarımızın vizyon, misyon ve değerlerimiz doğrultusundaki davranış ve çabalarını takdir etmeyi, şirket bünyesinde başarılı uygulamaları ön plana çıkarmayı ve çalışma arkadaşlarımıza fayda sağlamayı hedefliyor. ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi ile çalışma arkadaşlarımızın motivasyonlarını arttırabilmek adına ödül kategorilerimizi genişlettik ve çalışanlara ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri gibi puanları kullanabilme özgürlüğü tanıdık. Arkadaşlarımız sistem içerisinde yer alan 60’a yakın mağazadan giyim, gıda perakende, altın, tatil, elektronik eşya gibi, istedikleri ürünü seçerek, ÖĞRENDİMES içerisindeki ödül bölümünden istediği hediyeyi kendileri alabiliyorlar” dedi.

Yelda Tavlan sözlerine şöyle devam etti: “ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi’miz kapsamında çalışma arkadaşlarımız, yeni ve uygulanabilir önerilerini uygulamaya dönüştürmek üzere Bi’Fikrim Var! Sistemi üzerinden önerilerini gerçekleştirebiliyor. Uygulamaya geçen öneriler için belirlenen seviyelerde ilgili çalışana puan ataması gerçekleştiriliyor. Ayrıca şirket içi takdir/ teşekkür kültürünü yaygınlaştırmak üzere hayata geçirilen Bi’Anlık Ödül Sistemi ile tüm çalışanlar, görev tanımından beklenmeyen yüksek bir çaba ve iş çıktısı sağlayan çalışma arkadaşları için ödül talebinde bulunabiliyor ve çalışma arkadaşlarının ödül kazanmasını sağlayabiliyor. Arkadaşlarımız, şirket içinde açık olan pozisyonlar için şirket kültürümüzü en iyi temsil edebilecekleri inandıkları takım arkadaşlarını referansları yoluyla önerebiliyorlar. Sistem, şirket içerisinde süreç denetimlerini ve süreçlerin prosedürlerimize uygunluğunu da değerlendiriyor. Ar-Ge Merkezi Süreci ile belirlenmiş ödül kriterlerini karşılayan Ar-Ge Merkezi çalışma arkadaşlarımıza puan ataması gerçekleştiriliyor. Ayrıca arkadaşlarımız, ÖĞRENDİMES Platformu üzerinden e-eğitim izledikçe, içeriklere yorum yazdıkça ve blog yazısı paylaştıkça puan kazanıyor. Bunun yanı sıra, doğum günleri, evlilik, doğum gibi özel günlerde çalışma arkadaşlarımıza ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi’nden belirli puanlar atanıyor.”

2022 yılı başında hayata geçirilen ÖĞRENDİMES Entegre Ödül Sistemi’nin şirket içi lansmanı için sistemi tanıtan bir lansman videosu hazırlandı ve DİMES çalışanlarına sistemden nasıl yararlanacakları, çalışanlara nasıl puan kazanabilecekleri ve kazandıkları puanları nasıl değerlendirebilecekleri ayrıntılı bir şekilde açıklandı.