Avrupa’dan lezzet ödülleri alan süt ve süt ürünleri markası Teksüt, Avrupa’nın en büyük gıda fuarı SIAL Paris Fuarı’na katılıyor. Fransa’nın başkenti Paris’te 15-19 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda Teksüt, yapılacak iş birliği anlaşmalarıyla ihracat ağına genişletmeyi ve ağırlığını artırmayı hedefliyor.

Fransa’nın başkenti Paris’te 1964 yılından bu yana düzenlenen SIAL Paris Gıda Fuarı, Avrupa’nın en önemli gıda ve yiyecek inovasyonu fuarı olarak biliniyor. Dünyanın en önemli gıda markalarını bir araya getiren fuarda gıda ve yiyecek endüstrisine yön verecek trendler belirleniyor.

Türkiye’deki üretimiyle çeşitli ürünlerine ‘Üstün Lezzet Ödülü’ almayı başaran süt ve süt ürünleri markası Teksüt, 15-19 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda yerini alacak.

Lezzetin başkenti Paris

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert Özmen, Teksüt olarak SIAL Paris’te yer alarak Türkiye’yi temsil etmekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Fransa mutfağıyla ünlü ülkelerin başında geliyor. Paris ise modanın olduğu kadar gurme lezzetlerin de başkenti sayılacak önemli bir şehir. Yaklaşık 58 yıldır düzenlenen ve bir gelenek halini alan SIAL Paris’te Teksüt lezzetini Avrupa’ya taşımak ve tanıtmak bizleri heyecanlandırıyor. Teksüt Çin ve Avrupa Birliği ülkelerine ihracat ile ilgili izinlerini tüm ürün kalemlerinde tamamladı. Bu bize önemli bir avantaj sağlıyor” dedi.

Teksüt lezzeti 37 ülkede

Mert Özmen, Teksüt ürünlerinin 37 ülkeye ihraç edildiğini, ihracat yelpazesinin başta ABD olmak üzere Asya’da Singapur, Japonya ve Çin’e; Avrupa’da ise Almanya, İngiltere, Danimarka, İsveç ve İsviçre’ye kadar genişletmeyi başardığını aktardı. SIAL Paris Gıda Fuarı’da yoğun bir randevu programına sahip olduklarını sözlerine ekleyen Özmen şöyle konuştu: “Türk gıda şirketlerine fuarda yoğun bir talep var. Çok sayıda şirket bizden randevu istedi. Fuarda yapacağımız iş birliği görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasını ve ihracat hacmimizi artırarak yolumuza devam etmeyi istiyoruz.”

Teksüt, hangi ülkelerde tüketiliyor?

Teksüt, süt ve süt ürünlerini; Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka, İsveç, Kosova, Libya, Kuveyt, Irak, Azerbaycan, Türkmenistan, Moritanya, Tanzanya, Singapur, Japonya, Filistin, Çin, Tayland, Gürcistan, Hong Kong, Mısır, Bahreyn, Ürdün, Lübnan, İsrail, Katar, Fas, Güney Kore, Somali, Afganistan, Tacikistan, İsviçre ve Dubai’ye ihraç ediyor.