EMEA bölgesinin en büyük marka ve iş dünyası festivali Brand Week Istanbul’un programı açıklandı.

Bu sene 10’uncu yılını kutlayan Brand Week Istanbul, “Time To Reset” teması ile yaratıcı endüstrileri ve markalar dünyasını Zorlu PSM’de bir araya getiriyor.

Brand Week Istanbul 9-10-11 Kasım tarihlerinde sunumlar, paneller, araştırma çıktıları ve tartışmalarla dünyanın farklı yerlerinden gelen yaratıcı liderleri 5 ayrı sahnede izleyicisi ile buluşturacak.

Hikâye anlatıcılığında yeni trendler, tasarımda inovasyon ve Türkiye’nin geleceği 9 Kasım’da ele alınacak

9 Kasım’da program; Vala Afshar’ın web 3.0’ın dijital pazarlamayı taşıyacağı gelecek üzerine yapacağı sunum ile başlayacak. Prof. Ufuk Akçiğit ve Faruk Eczacıbaşı yetenek politikalarını ve beyin göçünü ele alırken, kent yaşamı ve mimari arasındaki ilişkiyi İlber Ortaylı ve Mert Boysanoğlu tartışacak. Naoki Tanaka iletişimin geleceğinde yeni teknolojilerin oynadığı rolü interaktif bir sunum ile açıklarken, Hande Çilingir yazılımın geleceğini ve unicorn olma macerasını izleyici ile paylaşacak. Davranış bilimindeki yeni içgörüleri Tara Austin, hikâye anlatıcılığı ve müzik arasındaki ilişkiyi birçok Hollywood filmine bestelediği müziklerle tanınan Pınar Toprak anlatacak. Cenk Sidar, Rahul Titus, Pınar Deniz, Lucila Zambrona, Andy Nairn da yine 9 Kasım’da sahne alacak diğer isimler.

Aynı zamanda Türkiye’nin siyasi ve sosyolojik panoraması Her Seçim Bir Başlangıçtır başlığı altında, Necati Özkan, Ruşen Çakır, Levent Gültekin, İsmail Saymaz, Hacer Foggo, Sidar Gedik, Faruk Acar, Prof. Özer Sencar ve Prof. Dr. Yasemin Giritli gibi araştırmacı ve gazetecilerle 9 Kasım’da masaya yatırılacak.

10 Kasım’da yaratıcılık, bilimin geleceği ve spor iletişimi tartışılacak

10 Kasım’da yaratıcılık, dijital trendler, bilimin geleceği gibi konular farklı disiplinlerden uzmanlarla detaylandırılacak. “Neyi Ne Kadar Değiştirebiliriz?” başlıklı konuşmasıyla Serdar Erener, spor kültürünün geleceğini ele alacak sohbetiyle Şenol Güneş ve Ahmet Gülüm, bilimi ve bilim insanlarını değişen trendlerin etkisiyle tartışacak olan Mete Atatüre, Türkiye’nin son 10 yılını ve yakın geleceğini araştırma çıktılarıyla masaya yatıracak olan Bekir Ağırdır da 10 Kasım’da izleyici ile buluşacak.

Engin Akyürek, Nels Abbey, Harun Tekin, Kev Chesters, Sertab Erener, Prof. Oğuz Babüroğlu, Marian Salzman, Prof. John List de yine 10 Kasım’da Brand Week Istanbul sahnesinde yer alacak diğer isimler.

Aynı zamanda 10 Kasım’da spor iletişimi ve markalar dünyası arasındaki ilişki bir dizi paneller ile detaylandırılacak. “Cumhuriyetin Yeni Yüzyılında Ülke Sporu” başlıklı bir tam gün boyunca sürecek kurguda; Saba Tümer, Müjde Mısırlı, Eren Yazıcıoğlu, Yeliz Karakaya gibi isimler sahnede olacak.

Influencer ekonomisi, enflasyon dönemlerinde pazarlama ve yeni teknolojiler 11 Kasım’da masaya yatırılacak

11 Kasım’da, Slumdog Millionaire kitabının yazarı ve Hindistan’ın Eski Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Vikas Swarup, 5G’nin birey ve toplum üzerindeki etkisini tartışacak konuşmasıyla teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu, yaşamdaşlık kültürünün mimarı beyin cerrahı Prof. Dr. Türker Kılıç, enflasyon dönemlerinde pazarlama iletişimini ele alacak olan Levent Erden, şair Murathan Mungan, oyuncu Seda Bakan, MullenLowe Kreatif Direktörü Jose Miguel Sokoloff gibi isimler Brand Week Istanbul’da yer alacak isimlerden.

Yine 11 Kasım’da bir tam gün boyunca influencer ekonomisi ve yeni medyanın geleceği Tolga Akış, Çağrı Küpeli, Merve İşler gibi isimlerin katılacağı paneller serisinde ‘Time to Influence’ sahnesinde tartışılacak.

Üç gün boyunca iyileşmeye dair her şey “Time to Heal” sahnesinde olacak

Bu sahnelerin ve konuşmacıların yanı sıra; iyileştirmeye dair tüm metotlar 9-10-11 Kasım tarihlerinde üç gün boyunca “Time to Heal” sahnesinde izleyiciye aktarılacak. Pharmatopia Eczacılarının Projesi kapsamında, sağlığın tüm yenilikçi metotları eczacı Adile Özdağ ve öğretmen Dilek Livaneli gibi isimlerle, bilimin ışığında iyileştirmeye ve iyiliğe açılan gündemler ile birlikte sektöre yeni perspektifler katacak.

Brand Week Istanbul, hem gündemi şekillendiren hem de geleceği belirleyen konu ve konuşmacılarının yanı sıra Felis Ödülleri, Lovemarks Ödül Töreni, Fark Yaratan Kadınlar, Brand Academy Sertifika Programı, Creators Academy Sertifika Programı, Next Academy Sertifika Programı, Marka İkonları Yürüyüşü, Portfolyo Buluşmaları ve özel networking toplantıları gibi birçok farklı etkinlikle ve 10’uncu yıla özel farklı sürprizlerle 5 ayrı sahnede izleyicisi ile buluşacak.