Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun YouTube kanalı ÜNLÜ The Club, finansal okuryazarlığı geliştirmek için yapmış olduğu katkılar sayesinde ödüle layık görüldü. ÜNLÜ The Club, Globee Business Awards’da ‘YouTube’un En İyi Kullanımı’ kategorisinde Gold Globee’nin sahibi oldu.

Ödül ile ilgili açıklama yapan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, “Finans piyasalarında yer alan yatırımcılarımızın finansal okuryazarlığına katkı sağlamak için hayata geçirdiğimiz ÜNLÜ The Club’ın üst üste aldığı ödüller yapmış olduğumuz işin kalitesini göstermiş oldu. Bundan sonraki süreçte de yatırımcıların en doğru bilgiyi, en hızlı şekilde edinmeleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun yaklaşık 10 yıl önce hayata geçirdiği YouTube kanalı ÜNLÜ The Club, Globee Business Awards’da ödüle layık görüldü. Finansal okuryazarlığı geliştirmek için yapmış olduğu katkılar sayesinde “YouTube’un En İyi Kullanımı/ Best Use of YouTube” kategorisinde Gold Globee’nin sahibi olan ÜNLÜ The Club, 2013 yılından bu yana yatırımcılara en güncel bilgileri, en hızlı şekilde ulaştırmak için içerikler sunuyor. Yeni nesil ürünler, en güncel sektör analizleri, finansın gündemi ve kadın girişimciler için gelişim fırsatları içeriklerini bir araya getiren ÜNLÜ The Club, ÜNLÜ & Co’nun uzman kadrosunun yorumları ile yatırımcılar için rehber oluyor.

ÜNLÜ The Club Ağustos ayında da 2022 International Business Awards’da “Finansal ve Piyasa Verileri Bilgi Çözümü” kategorisinde Gold Stevie ödülünün sahibi olmuştu.

‘Daha donanımlı şekilde yatırım yapmalarını hedefliyoruz’

Ödül ile ilgili açıklama yapan ÜNLÜ & Co İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, “Dijitalleşmeyi iş süreçlerimizin bir parçası haline getirirken, iletişim kanallarımızı da aynı doğrultuda etkin kullanmaya ve zenginleştirmeye devam ediyoruz. ÜNLÜ & Co olarak en önem verdiğimiz konulardan biri finansal okuryazarlık. Finans piyasalarında yer alan yatırımcılarımızın finansal okuryazarlığına katkı sağlamak için hayata geçirdiğimiz ÜNLÜ The Club’ın üst üste aldığı ödüller yapmış olduğumuz işin kalitesini göstermiş oldu. Yaklaşık 10 yıl önce hayata geçirdiğimiz YouTube kanalımız ÜNLÜ The Club ile yatırımcıların güncel bilgi ve veriye kolayca ulaşarak daha donanımlı şekilde yatırım yapmalarını hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte de yatırımcıların en doğru bilgiyi, en hızlı şekilde edinmeleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

ÜNLÜ & Co Hakkında

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, kuruluşundan bugüne gerçekleştirdiği 125 başarılı işlem ve 18 milyar ABD doları toplam işlem boyutu ile Türkiye’nin lider birleşme ve satın alma danışmanı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket ayrıca, 2010’dan bugüne 30 mn USD’nin üzerinde değere sahip işlemlerde; gerçekleşen toplam işlem adedi, toplam sınır ötesi işlem adedi, toplam özel fon işlem adedi sıralamalarında da lider konumda. (Kaynak: Mergermarket)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2010-2022 yılı arasındaki halka arzlar, ikincil halka arzlar ve hızlandırılmış talep toplama (accelerated book building) işlemlerini içeren sermaye piyasası işlemlerinde, özelleştirmeler hariç yüzde 22 pazar payı, 32 işlem ve 3 milyar dolarlık işlem tutarı ile tüm finans kurumları içinde ikinci sırada yer alıyor. (Kaynak: Bloomberg)

ÜNLÜ & Co Grubu, 2013 yılından bu yana toplam 31 adet borçlanma aracı ihracı ile toplamda 2,2 milyar TL’nin üzerinde bir hacim oluşturdu. (Kaynak: Borsa İstanbul)

Türkiye’nin lider tahsili gecikmiş alacak yönetimi şirketlerinden biri olan İstanbul Varlık, toplam 368 milyon TL’lik yatırım ile 4,2 milyar TL anapara büyüklüğünde portföye sahip.

ÜNLÜ & Co ayrıca, ÜNLÜ Menkul Değerler çatısı altında faaliyet gösteren DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor. DAHA faaliyetleri kapsamında yönetilen varlıkların tutarı Eylül 2022 itibarıyla 9,4 milyar TL seviyesinde. Varlık Yönetim hizmetlerinde ise, 280’den fazla çalışanıyla Fon ve Portföy Yönetimi, ÜNLÜ Alternatif Yatırımlar ve Tahsili Gecikmiş Alacak Yönetimi alanlarında faaliyet gösteriyor. Varlık Yönetimi grubu altında yönetilen varlık tutarı ise 6 milyar TL’ye ulaştı.

Merkezi İstanbul’da olan ve 500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ÜNLÜ & Co Grubu’nun ayrıca İstanbul- Bağdat Caddesi, Ankara ve İzmir’de şubeleri, New York ve Londra’da ise iştirakleri bulunuyor.

Ödüllerimizden

Globee Business Awards- Best Use of YouTube/ ÜNLÜ The Club- Gold Globee Ödülü
Stevie International Business Awards 2022- Financial & Market Data Information Solution/ ÜNLÜ The Club- Gold Stevie Ödülü
EMEA Finance/ Europe Banking Awards 2021 – “Best M&A House-Turkey”, “Best Investment Bank-in Turkey”, CEE/ CIS Bölgeleri “Financial Inclusion” Ödülleri
Mergermarket Avrupa M&A Ödülleri- Türkiye’de Yılın Birleşme ve Satın Alma Finansal Danışmanı
21. Capital En Beğenilen Şirketler Araştırması- En Beğenilen Aracı Kurum- Birincilik Ödülü
BV Awards 2020 & 2021 – Best Investment Research Team Turkey / En İyi Araştırma Ekibi
12th & 13th M&A Atlas Awards- Yılın Küresel Birleşme & Satınalma İşlemi- Gelişmekte Olan Ülkeler Yılın Yatırım Bankası
6. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri- Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2020
Globee- 2021 Business Excellence Awards- Öğrenme Yönetimi Çözümleri Kategorisi- Altın Ödül
Stevie Awards for Great Employers (SAGE) 2021- Öğrenme Teknolojleri Uygulamaları Kategorisi- Gümüş Ödül
Bonds & Loans 2021- Yılın Yerel Para Birimi Tahvil İhracı- Pegasus Havayolları A.Ş.
ARC Awards 2021 – İç Tasarım Gold Ödül / Geleneksel Faaliyet Raporu Silver Ödül / Yönetim Kurulu Başkanı Metni Silver Ödül
EMEA Finance/ Europe Banking Awards 2020 - Türkiye’nin En İyi Birleşme & Satın Alma Şirketi Ödülü
Euromoney Awards for Excellence 2015 - Yılın En İyi Birleşme ve Satın Alma Danışmanı
Euromoney Awards for Excellence 2016 / 2019 - Türkiye’nin En İyi Yatırım Bankası
ACQ5 Global Awards 2020 - Türkiye – Yılın Yatırım Bankası
5. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri- Satın Alma ve Birleşme İşlemleri Lideri-2019 & Toplumsal Değer Projesi (ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi)
Bonds & Loans 2020 - Yılın Proje Finansmanı Finalisti - Unifree Duty Free Anonim Şirketi Üçüncü Havalimanı Projesi / Yılın Yapılandırılmış Tahvil İhracı Runner-Up - ÜNLÜ Menkul Hasat Varlık Finansman Fonu/ Tarfin Tarım A.Ş.
Sardis Awards - Pozitif Sosyal Etki - Toplumsal Cinsiyet Eşitliği / ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi / Gümüş Sardis