Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi il genelinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına mesai mefhumu gözetmen devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Hayrabolu ilçesinin Çeneköy Mahallesinde başlatılan BSK sıcak asfalt yol yapım çalışmaları tamamlandı. 800 metre uzunluğa, 6 metre genişliğe sahip yolda toplam 1000 ton sıcak asfalt serimi gerçekleşti.

Ayrıca Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından koordineli yürütülen muhtelif cadde ve sokaklarda kavşak ve kaldırım yapım çalışmaları kapsamında Süleymanpaşa ilçesindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binasına çıkan yollarda gerekli refüj ve kaldırım çalışmaları da tamamlandı.

Yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “2022 faaliyet programı kapsamında Tekirdağ il genelinde yol bakım, onarım ve yapım çalışmalarına devam ediyoruz. Hayrabolu ilçemizde BSK sıcak asfalt yapımını tamamladığımız yolumuz ile Süleymanpaşa ilçemizde refüj ve kaldırım çalışmalarını tamamladığımız yollarımızın vatandaşlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.