Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremde, Hatayspor'un Ganalı oyuncusu Christian Atsu'nun da oturduğu Ekinci Mahallesi'ndeki Rönesans Rezidans yıkıldı. Enkazda arama kurtarma çalışması başlatan ekipler, bugün Atsu'nun cansız bedenine ulaştı. Acı haberi, oyuncunun Türkiye temsilcisi menajer Murat Uzunmehmet verdi. Demirören Haber Ajansı'na konuyla ilgili açıklama yapan Uzunmehmet, "Atsu'nun cansız bedenine enkaz altında ulaşıldı. Şu anda hala daha eşyaları çıkarılıyor. Telefonu da bulundu" dedi.

Volkan Demirel: Bana gitmek istediğini söylemişti

Kasımpaşa maçında alınan 1-0'lık galibiyet sonrası basın toplantısına çıkan Volkan Demirel, 90+7'de attığı golle 3 puanı takımına kazandıran Atsu ile ilgili konuşmuştu."Benim için bugün galibiyetten önemli bir durum da Christian Atsu’nun gol atmasaydı. Çünkü geldiğimizden beri çok çalıştı, kupa maçında oynattık, tekrar sakatlandı. Ama şu an çok hazır olduğunu ve istediğini bize bugüne kadar gösterdi. Hatta son hafta bir görüşmemiz oldu. ‘Hocam ben oynamak istiyorum, oynamazsam da gitmek istiyorum’ diye. Ben de ona ‘Gitmek istersen gidebilirsin ama kalmak istersen de başımın üstünde yerin var’ dedim. Bugün gol atmayı bildi. O yüzden ben bugün galibiyetinin her şeyini ona armağan ediyorum."

Deprem gecesi Fransa'ya olan uçak biletini iptal etti 

Süre bulamadığı için mutsuz olan ve takımdan ayrılmayı düşünen Atsu, 5 Şubat saat 23:00'e bilet almıştı. İstanbul aktarmalı olarak Fransa'ya ailesinin yanına gidecekti. Gol atmanın ve takıma galibiyet getirmenin mutluluğunu takım arkadaşlarıyla daha uzun süre paylaşmak için uçak biletini iptal etti.Hatayspor İdari Menajeri Fatih İlek, geçtiğimiz gün Radyospor'a yaptığı açıklamada bunu şu sözlerle anlattı: Uçak bileti vardı ama iyi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı çoşkudan sonra 'Gitmeyeyim, burada kalayım' dedi. En mutlu olduğu günde depreme yakalandı. Akşam 23.00'te uçağı vardı. Önce İstanbul, sonrasında Fransa'ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir trajedi oldu.

Kasımpaşalı Aytaç Kara'dan duygusal paylaşım

Atsu'nun hayatındaki son golünü attığı Kasımpaşa'nın futbolcusu Aytaç Kara, Ganalı futbolcunun ölümüyle ilgili yaptığı paylaşımla duygulandırdı. "O gün Son Dakika golünü atıp bizi üzmüştün.. Şimdi çok daha fazla üzdün… Mekanın cennet olsun"