CENK TÜRKEZER
Bilecik Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen Çocuk Şenliğinde binlerce çocuk, bayramın coşkusunu yaşadı.


Vadipark Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar birbirinden güzel aktivite ile keyifli bir bayram geçirmenin yanı sıra sürpriz ikramlar, gösteri ve yarışmalarla bayramın tadını çıkardı.


12:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleştirilen şenlikte çocuklar, interaktif gösteriler, jonglör ve eğlenceli maskotlar, şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlenirken aynı zamanda baloncuk şov, halka atma oyunu, maskot, palyaço ve sihirbaz gösterileri, tahta bacak şovlar ve yarışmalar ile kıyasıya rekabeti yaşadı.


BAŞKAN V. SUBAŞI’NA ÇOCUKLARDAN BÜYÜK SEVGİ GÖSTERİSİ
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı da şenliklere katılarak, çocukların bayram coşkusunu paylaştı. Çocuklar tarafından büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılanan Belediye Başkan V. Subaşı, çocuklarla fotoğraf çektirdi, dondurma, patlamış mısır, şeker ve pamuk helva ikram etti.


Sihirbaz gösterileri, bubble şov gösterilerinin de yapıldığı etkinlikte çocuklar yeşil zıpzıp, pembe kaydırak ve şişme oyun gruplarında keyifli vakit geçirdi.
Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Aynı zamanda ramazan bayramının üçüncü günü. Her iki bayramda çocukları bir araya getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak çocuklara bayram coşkusu hediye etmek istedik. Çocukların çok keyif aldığı bir şenlik havasında bizler de onları gülümsetmiş olmanın ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz. Çocukların her zaman gülmesini çok önemsiyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada örneği olmayacak bir şekilde çocuklara bu bayramı hediye etmesi de ayrı bir öneme sahip. Çocuklarımızın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.
Aileler ve çocuklar da düzenlenen çocuk şenliğinden dolayı çok sevinçli olduklarını belirterek Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’na teşekkür etti.