Ankara Gölbaşı’nda hayata geçen Sense Five Villaları’nın ısınma ve sıcak su ihtiyacının karşılanması için, Buderus’un 300 yıla yakın uzmanlığını yansıtan duvar tipi yoğuşmalı kazanları tercih edildi.

Isıtma sistemleri sektöründe 300 yıla yakın uzmanlığıyla her türlü ticari bina için sistem çözümü sunan Buderus, son yıllarda gerçekleştirilen önemli konut projelerinde iş ortağı olarak yer almaya devam ediyor. Son olarak Ankara Gölbaşı’nda ‘Hayatı 5 Duyulu Yaşa’ sloganıyla satışa sunulan Sense Five Villaları için de Buderus uzmanlığı tercih edildi. Muslu İnşaat tarafından hayata geçirilen ve 39 bağımsız villadan oluşan projede, Buderus uzmanlığını yansıtan Logamax plus GB272 ile Logamax plus GB172i kullanıldı.

Kompakt ısı merkezi: Logamax plus GB272

Buderus tarafından geçen yıl pazara sunulan duvar tipi yoğuşmalı kazan Logamax plus GB272, yüksek verim, üstün performans ve tasarımıyla ‘kompakt ısı merkezi’ olarak tanımlanıyor. Kazan, akıllı kaskad konfigürasyonu sayesinde 2400 kW’a kadar kapasitede sistem çözümlerini bile çok kısa sürede sağlıyor. 49, 69, 100, 125 ve 150 kW kapasite seçenekleri sayesinde Buderus Logamax plus GB272, bir duvar tipi yoğuşmalı kazandan beklenenden çok daha geniş bir planlama ve kullanım esnekliğini de beraberinde getiriyor. 85 °C’lik maksimum gidiş suyu sıcaklığına ulaşmasıyla tek bir cihaz olarak veya kaskad sistem olarak kullanılıp tek bir kumanda üzerinden verimli bir şekilde işletilebiliyor. Üstelik cihazın modüler iç ve dış tasarımı sayesinde montaj, kurulum ve sonradan yapılacak bakım işlemleri çok daha kolay yapılabiliyor.

Uzun ömürlü bir yatırım: Logamax plus GB172i

Buderus uzmanlığıyla üretilen Logamax plus GB172i ise yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve yenilikçi tasarımıyla öne çıkmasının yanı sıra, apartman dairelerinden villalara kadar farklı büyüklük ve ihtiyaçtaki yaşam alanları için güvenilir bir şekilde ısıtma ve sıcak kullanım suyu sağlıyor. Yüksek verimliliğe sahip yoğuşma eşanjöründen opsiyonel sistem kontrol ünitesi Logamatic RC300’e kadar en nitelikli bileşenler, Logamax plus GB172i’nin üstün kalitesini ve uzun ömrünü tamamlıyor. Dayanıklılığı kanıtlanmış yanma odasından hidrolik grubuna her bileşen sayesinde uzun yıllar sorunsuz kullanım imkânı sunuyor.