Hitit, havayolu teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden biri olarak bilinmektedir. Şirket, Gürcistan merkezli Tbilisi Airways ile aktif bir iş birliği başlatmıştır. Tbilisi Airways, Hitit ile yaptığı anlaşmanın ardından Crane markalı yazılım çözümlerini entegre ederek uçuşlara başlamıştır. Bu anlaşma, Gürcistan'a gerçekleştirilen ilk havacılık teknolojileri satışı olma özelliğini taşımaktadır ve Hitit'in ihracat yaptığı ülke sayısını artırmaktadır.

Tbilisi Airways, 2022 yılında iç ve dış hat uçuşlarıyla hızlı bir şekilde pazarda yerini almış bir havayolu şirketidir. Hitit'in yazılım çözüm paketi olan Crane'i kullanmaya başlayarak operasyonlarını sürdürmektedir. Gürcistan'ın en genç havayolu şirketi olan Tbilisi Airways, Hitit'in Asya'daki genişleme stratejisine katılan en yeni iş ortağı olmuştur. Hitit'in rezervasyon, internet arama motoru, kalkış kontrol sistemi ve ağırlık & denge modülü gibi yazılımları Tbilisi Airways'in sistemlerine entegre edilmiştir.

Hitit'in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, Tbilisi Airways'in Hitit'e katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve yeni iş birliği hakkında şunları söylemiştir: "Hitit, partner ekosistemini yeni üyelerle zenginleştirmeye ve güçlendirmeye devam etmektedir. Tbilisi Airways'in sistem geçişini tamamlamasıyla birlikte iş birliğimiz somut bir şekilde başlamıştır. Türkiye'nin en büyük ticaret ortağı olan Gürcistan'a yüksek katma değerli teknoloji ihraç etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Tbilisi Airways, çözümlerimizle dijital dönüşümü yakalayarak Gürcistan ve özellikle Asya pazarında istediği başarıyı elde edeceğine inanıyorum."