Cenk Türkezer
Marmara Grubu Vakfı'nın olağan genel kurulu, İstanbul Yıldız Parkı'nda bulunan Pembe Sera'da gerçekleşti. Genel kurula geniş bir katılım oldu ve toplantı Prof. Dr. Uğur Özgöker, Ahmet Doğan Arıkan, Yalçın Sönmez, Dr. Hüseyin Avcı ve Prof. Dr. Sedefhan Oğuz'dan oluşan Başkanlık Divanı tarafından yönetildi.

Genel kurulun açılışında, Dr. Akkan Suver faaliyet raporunu okudu ve ardından Köksal Bilgiç denetim raporunu sundu. Daha sonra Bülent Soylan ve Muhammed Akyol, bütçe ve bilanço sunumunu gerçekleştirdiler.

Seçimler, genel kurulun devamında yapıldı. Seçimlerin sonucunda Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Lale Aytanç Nalbant, Serhat Tabanca, Ümran Köksüz, Mustafa Ergin ve Mahmut Saklı'dan oluşan İcra Konseyi'ni oluşturdu. Ayrıca İcra Konseyi'nin yedek kadrosuna Rahmi Dilek, Belgin Tanrıverdi, Nimet Ulubay, Av. Murat Keçeciler, Prof. Dr. Özgür Çengel, Prof. Dr. Figen Yıldırım, Ferit Sağ, Hasan Yediyıldız ve Erol Altaş seçildi.

Denetim kurulu asil kadrosunu Gökhan Humbaracı, Alaaddin Koçak ve Göksel Bilgiç oluştururken, yedek kadrosuna Aysel Yürür, Mustafa Pakoğlu ve Gülçin Güngören seçildi.

Genel kurulun ardından Dr. Akkan Suver, gösterilen ilgiye teşekkür etti.