Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bulunan Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Kalkınma Kooperatifi (GİKA-KOOP) Eğitim, Üretim ve Satış Merkezi'ni ziyaret etti. Bu ziyarette Emine Erdoğan'a, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ilk yurt dışı ziyaretini KKTC'ye gerçekleştirdi. Emine Erdoğan da eşinin bu ziyaretine katılarak GİKA-KOOP'un İstasyon Binası'nda bulunan eğitim, üretim ve satış merkezinde üretici kadınlarla bir araya geldi.

Emine Erdoğan, kooperatifin eğitim, üretim ve satış merkezini gezip ürünler hakkında bilgi aldı. Ziyarette KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın eşi Sibel Tatar, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın eşi Nuran Fidan, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (GİKAD) ve GİKA-KOOP Başkanı İçim Kavuklu, Sosyal Politikalar Başkanı Aydan Başkurt, Kadın, Çocuk, Aile Komiteleri Üyesi Süheyla Erbilen, Yönetim Kurulu Üyeleri Berin Avunduk, Özge Özbekoğlu ve Neslihan Onurel de yer aldı.

Emine Erdoğan, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak şunları belirtti: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın kıymetli eşi Sibel Tatar Hanımefendi ile birlikte Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Kalkınma Kooperatifi Eğitim, Üretim ve Satış Merkezi'ni ziyaret ettik. Girişimci ruhlu, başarılı Kıbrıs Türk kadınlarını tanıdığıma çok memnun oldum. El emeklerini ekonomik kazanca dönüştürürken, ülkelerinin marka değerine de şüphesiz önemli bir katkı sunuyorlar. Ürettikleri doğal ve sağlıklı ürünlerin her biri şifa kaynağı. Yaşadığımız deprem felaketinin ardından kooperatif olarak, yaraları sarmak için gösterdikleri dayanışmayı daima hatırlayacağız.