Tamay ZENGİN

İstanbul Beykent Üniversitesi, dört ayrı günde gerçekleştirdiği mezuniyet törenleriyle 8 binden fazla mezun verdi. Törenlerde üniversiteye bağlı birçok fakülte, enstitü ve yüksekokul mezunları kep attı. Mezuniyet töreni, Hadımköy Yerleşkesi'nde yapıldı ve saygı duruşu ile İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Rektör Prof. Dr. Volkan Öngel açılış konuşmasını yaparak öğrencilere hitap etti.

Rektör Öngel konuşmasında, gençliğin çağını iyi kullanmanın sanatının en büyük, en değerli ve en yararlı olduğunu belirtti. Öğrencilere geleceğin liderleri ve dünyayı şekillendirecek neslin temsilcileri olduklarını söyledi.

Mezun olacakları üniversiteden bilgi, beceri ve değerli deneyimlerle ayrıldıklarını ifade etti ve bu kazanımları yeni hedeflere ulaşmak ve dünyada fark yaratmak için kullanmalarını temenni etti. Başarının sadece mezunlara ait olmadığını vurgulayan Öngel, ailelerin, öğretim üyelerinin ve üniversitenin sağladığı imkanların da bu zaferde payı olduğunu söyledi.

Öngel ayrıca, mezun olan öğrencilere hayatlarının diğer bölümlerinde mutlu ve başarılı olmalarını diledi ve kendi dil, kültür ve değerlerine bağlı kalmalarını umut etti. Gençlerin refahın güvencesi olduğunu belirterek, ülkelerini unutmamalarını ve gelecekte ülke refahına katkıda bulunmalarını temenni etti. Mezuniyetin yeni bir yolculuğun başlangıcı olduğunu ve öğrenme sürecinin hiç bitmediğini vurgulayan Öngel, mezunların hayallerini gerçekleştirmek, tutkularını takip etmek ve sürekli kendilerini geliştirmek için harekete geçmeleri gerektiğini ifade etti.

Rektör ayrıca ailelere de hitap ederek, mezuniyet törenindeki görünmez katkılarının çok değerli olduğunu ve gençlerin yetişmesindeki rolü için ailelere teşekkür etti. Tören, mezun öğrencilerin keplerini havaya atması ve aileleriyle fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.