Türk Hava Yolları (THY), uluslararası lider marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in 2023 yılı 'TURKEY100 - Türkiye'nin En Değerli Markaları' araştırmasına göre altıncı kez üst üste Türkiye'nin en değerli markası seçildi. THY'nin 2022 yılında 1,6 milyar dolar olan değeri, yüzde 26'lık bir artışla 2,2 milyar dolara yükseldi.

THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, şirketin zirvedeki yerini perçinlediği ve altıncı kez Türkiye'nin en değerli markası ödülüne layık görüldüğü belirtildi. Ayrıca açıklamada, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat'ın da görüşlerine yer verildi. Bolat, THY'nin altıncı kez Türkiye'nin en değerli markası olmasından gurur duyduklarını belirterek, şirketin Türkiye'nin kanatları olan markasıyla daha fazla başarıya imza atacaklarını ifade etti. Bolat, "Mavi gökyüzünde olduğu gibi markalar liginde de yüksekten uçuşumuzu sürdüreceğiz" şeklinde konuştu. Ayrıca başarının elde edilmesinde emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.

Brand Finance, dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme ve danışmanlık şirketidir. 1996 yılından beri markaların finansal değerini hesaplamak amacıyla faaliyet gösteren şirket, her yıl dünyanın en büyük 5 bin markasını değerlendirir ve markaları ülke ve sektör bazında sıralayarak kamuoyuyla paylaşır.