“Tarihi bir oy oranıyla bizlere sahip çıkan Gümüşhane'ye teşekkür ediyorum. Bizimle omuz omuza yürüdüğünüz için sandık önünüze geldiğinde mührü bastığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum.

Tarihimizin en kritik seçimlerinde bize inandınız; bize olan güveninizi de Türkiye ikincisi olarak gösterdiniz. Hiçbir kumpasın, hiçbir karanlık planın ve iftiranın aramızdaki şu muhabbeti sarsamayacağını yeniden ispat ettiniz. Son seçimlerde sadece 7’li koalisyon masasını devirmediniz, Pensilvanya'dan Kandil’ine tüm destekçileri de siz sandığa gömdünüz. Türkiye üzerine plan yapanların, hesap yapanların, oyunlarını benim Gümüşhaneli kardeşlerim bozdu. Türkiye'de dediniz, milli güvenlik dediniz, milli beka dediğiniz, teröre geçit yok dediniz. Terör örgütlerini özellikle yerle yeksan ettiniz. Terör örgütlerine sırtını dayayanlara unutamayacakları bir ders daha verdiniz."

"Öyle bir tokat attınız ki; dengesini altüst ettiniz. O günden beri kendilerini toparlayamadılar. 28 Mayıs'tan bu yana kendilerine gelemediler. Hiç seslerini duydunuz mu? Şu anda hala birbirleriyle dövüşüyorlar; milletin zekasıyla alay edenler, yaşadıkları şoku hala atlatamadılar. Siyaset mühendislikleriyle seçim kazanmayı planlayanlar, iktidara giden yolu batı başkentlerinde arayanları, terör örgütleri ile işbirliği yapmaktan utanmayanları, yalan ve iftiradan başka ağızlarından söz çıkmayanları, sandığa gömdüğünüz için sizlerle gurur duyuyorum."

“Gümüşhane bizim hizmet ve eser siyasetimizden en çok istifade eden illerimizden biridir. Gümüşhane’ye son 21 yılda 32 milyar TL tutarında kamu yatırımı yaptık. Eğitimde 775 adet yeni derslik kazandırdık, şehrimizle üniversitemizi buluşturduk. Gençlik ve Spor’da 7 bin 928 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. Farklı branşlarda toplam 18 adet spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda şehrimize toplam 870 milyon TL tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta toplamda 349 yataklı 6 hastane dahil 11 adet sağlık tesisi kazandırdık."

"Gümüşhane’de toplam 27 bin 600 metre uzunluğunda tünel inşa edip trafiğe açtık. Zigana Dağı’nı geçilmez olmaktan çıkartan Zigana tünelini geçtiğimiz Mayıs ayında hizmete açtık. Neydi o Zigana’nın hali? Gümüşhane ve Bayburt’a hizmet verecek yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli havalimanımızın inşaatı sürüyor. İnşallah Gümüşhane ve Bayburt’a hizmet edecek bu havalimanımızla Bayburt ve Gümüşhane bir başka hal alacak. Artık uçaklarımızla gelip gideceğiz."

"Meydanlarda verdikleri sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını anlatan Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı: 'Biz yol haritamızı bunlara göre çizmiyor adımlarımızı atarken muhalefetin ne dediğine, nelerle uğraştığına hangi meselelerle boğuştuğuna bakmıyoruz. Biz kendi önceliklerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Bizim gündemimizde deprem bölgesi var, oranın yeniden ayağa kaldırılması var. Gündemimizde milletimizin sıkıntılarını çözmek, dertlerine derman olmak var. Gündemimizde enflasyonu düşürmek, hayat pahalılığını sonlandırmak var. Üretimi, istihdamı, ihracatı daha çok artırmak var. Gündemimizde, Türkiye'yi hayalleri ve hedefleriyle buluşturmak dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek var.'"