Türk savunma sanayi şirketi CANiK, IDEF’23 savunma sanayi fuarı için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu. Fuarda sergilenecek ürünler arasında, Türkiye'nin milli 12.7 mm uçaksavarı olan CANiK M2 QCB'nin gelişmiş yeni versiyonu CANiK M3, VENOM LR adı verilen ve dünya çapında iddialı bir ürün olan orta kalibre top, ve UNIROBOTICS'in geliştirdiği milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesi yer alıyor.

CANiK Genel Müdürü C. Utku Aral, VENOM LR'nin Türk Silahlı Kuvvetleri ve dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetlerine kabiliyet kazandıracağını ve Türkiye'nin gücüne güç katacağını belirtti. Ayrıca, UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli UKSS kule ailesinin de fuarın dikkat çeken projelerinden biri olduğunu vurguladı.

CANiK, 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına uygun bir hamle yapmayı planladıklarını ve ihracatta rekor kırmayı hedeflediklerini söyledi. IDEF’23 fuarında ayrıca birçok yeni optik çözüm ve aksesuarların yanı sıra diğer ürünleri de sergileyecekler. Fuar, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecektir.