İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, Beylikdüzü TÜYAP'ta düzenlenen 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) kapsamında İçişleri Bakanlığı'nın standını ziyaret etti. Fuarda ayrıca Jandarma, Sahil Güvenlik ve Emniyet Genel Müdürlüğü stantlarını da gezen Bakan Yerlikaya, Jandarma standında yapılan gösteriye de katıldı.

Bakan Yerlikaya, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada Türkiye'nin savunma sanayinde kaydettiği büyük başarıya vurgu yaptı. 21 yıl önce savunma sanayisinin yerli ve millilik oranının yüzde 20 olduğunu hatırlatan Yerlikaya, bu oranın günümüzde yüzde 83'lere yükseldiğini belirtti. Başarının mimarının Cumhurbaşkanı olduğunu ifade eden Yerlikaya, Cumhurbaşkanına şükranlarını iletti.

İçişleri Bakanı olarak fuara düzenli olarak katıldıklarını belirten Yerlikaya, yeni gelişen teknolojileri görmek ve Türkiye'nin farklı iklim ve coğrafyalarındaki ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri bulmak için bu tür etkinliklerin önemine değindi. İçişleri Bakanlığı'nın sahip olduğu teknolojik donanım ve envanterle dünya standartlarında olduğunu vurgulayan Yerlikaya, suçları önlemek ve aydınlatmak için teknolojiyi etkin bir şekilde kullandıklarını belirtti.

Bakan Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı ve Emniyet Genel Müdürü gibi görevlilerle birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu ve huzur ve güveni tesis etmek için var olduklarını ifade etti. Teknolojinin hızla ilerlediğine dikkat çeken Bakan, İçişleri Bakanlığı olarak bu gelişmeleri takip ettiklerini ve stantlarda gördükleri teknolojik ilerlemelerden heyecan duyduklarını sözlerine ekledi.